Connect with us

Espor

Avrupa ligi LEC ne zaman başlayacak? Detaylı takvim açıklandı!

LEC heyecanı yaklaşık bir buçuk ay sonra geri dönüyor

Avrupa ligi LEC ne zaman başlayacak? Detaylı takvim açıklandı!

Hepimizin son yıllarda temsilcilerimiz Blue, Armut ve Nisqy‘nin boy göstermesi nedeniyle yakından takip ettiği Avrupa ligi LEC, 14 Ocak 2022 Cuma günü geri dönüyor. Armut’un ekibi MAD Lions‘ın son iki sezonu şampiyon olarak tamamladığı ligde yeni sezona dair detaylar Riot Games tarafından paylaşıldı. Ayrıca EU Masters ve bölgesel liglerin de ne zaman başlayacağını açıklayan Riot, geçtiğimiz yıllarda da olduğu gibi LEC’de iki süper haftanın bulunacağını belirtti. Maçlara seyircinin alınıp alınmayacağı ile ilgili herhangi bir bilgi verilmedi.

  • LEC 2022 Bahar Mevsimi 14 Ocak 2022 tarihinde başlayacak.
  • Bahar mevsimi playoff’ları 24 Mart tarihinde başlayacak olup, büyük final 9-10 Nisan tarihlerinde düzenlenecek. Mevsim finallerinden itibaren tüm karşılaşmalar LEC’nin Berlin şehrindeki stüdyosunda oynanacak.
  • Akredite edilmiş bölgesel ligler 10 Ocak, edilmemiş ligler ise 17 Ocak tarihinde başlayacak.
  • Amazon EU Masters 2022 Bahar Mevsimi 4 Nisan tarihinde başlayacak ve 8 Mayıs tarihinde sona erecek.

LEC’de çoğu takımın kadrosu belli değil

Geçtiğimiz yıllara göre bu sene oyuncu havuzu olarak ciddi daralma yaşayan LEC, en iyi oyuncularından Bwipo, Hans Sama ve Inspired‘ı Kuzey Amerika bölgesine kaptırdı. Her ne kadar Alphari ve Perkz büyük ihtimalle Avrupa’da forma giyecek olsa da, önümüzdeki sezon LEC’nin rekabet seviyesinde azalma görülebilir.

Avrupa’daki temsilcilerimizden Blue, SK Gaming macerasının ardından LCS takımlarından Dignitas’a transfer oldu. Nisqy’nin durumu ise hala belirsizliğini korumakla birlikte, 2 hafta önce yaptığı yayın sırasında yüksek ihtimalle önümüzdeki sezon herhangi bir takımda forma giymeyeceğini belirtti. Armut ise MAD Lions ile kariyerine devam edecek gibi görünüyor. Transfer sezonunun kapanmasına henüz bir hayli vakit varken özellikle G2 Esports ve Team Vitality ekiplerinin kuracakları kadrolar merak konusu. Ayrıca Schalke 04’ün lig haklarını alarak LEC’e dahil olan Team BDS, yeni sezonda mücadele edecek kadrosunu tamamlamadan önce G2’nun eski koç ekibi Grabbz ve Duffman‘ı transfer etti.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor