Connect with us

LoL

Clash bir günlüğüne test için açılacak, işte detaylar:

Clash, test için bir günlüğüne aktif olacak. Detaylar içeride:

Clash, bildiğimiz üzere oyunculara kendi yerlerinde turnuva zevki yaşatmak için geliştirilmiş ve ilk denemelerinde hüsranla sonuçlanmış bir sistem fakat Riot Games bu sistemi bırakmak istemediğinden sistemi geliştirmek için sürekli olarak testler yapıyor. Son haberlerinde de yeni bir test olacağını söyleyen Riot Games, bu sefer Clash sistemini test etmek için bir günlük yeniden açacağını duyurdu. Habere göre bu test için oyunculara ücretsiz olarak bilet vereceğini açıklayan yapımcılar test yapacak oyuncular için bir de koşul koyuyor. Buna göre teste katılma hakkına sahip olan oyuncuların belirli bir dereceye sahip olması ve takdir seviyelerinin en az 2 olması bekleniyor. İşte haberin detayları:

Clash testi ne zaman gerçekleşecek

Takım oluşturmaya 1 Kasım günü saat 08.00’de başlayabileceksin. Maçlarsa 3 Kasım 19.00’da başlayacak.


İlginizi çekebilir: SKT Bang, All-Star’a gitmeleri durumunda C9 Sneaky ile cosplay sözü verdi

Ücretsiz biletler

Sunucu testlerine katılabilmek için bir bilet gerekecek ve beş biletle katılım mümkün olmayacak. Clash, sunucunda teste açık hale geldiğinde Clash sekmesini ve katılmak için kullanabileceğin ücretsiz bileti göreceksin. Bu noktadan itibaren takım oluşturmaya başlayabileceksin. Ayrıca sunucunda takım arkadaşları bulmanda sana yardımcı olabilmek için bir kez daha play.op.gg ile güçlerimizi birleştiriyoruz. Buradan takım arkadaşlarını ve takımlarına oyuncu arayan kaptanları oyun tarzı veya role göre arayabileceksin.


 

Ödüller

Clash sunucu testlerinde yer alan herkes Zafer Puanı kazanacak. Ayrıca bir Clash Küresi’nin yanı sıra Clash betasına özel sancak (400 ZP) ve simge açma fırsatı yakalayacak. Bu, yeni ödül temasına geçmeden önce Clash Betası Sancağı ve Simgesi’ni kazanmak için son fırsat olacak.

Her bir kürede bir XP Takviyesi ve bir sonraki Clash takımında kullanabileceğin yeni bir logo bulunacak. Ayrıca ödüller performansına göre güzelleşecek. Eğer her bir küreden aşağı yukarı neler bekleyebileceğine dair biraz bilgi sahibi olmak istiyorsan, Ödül Rehberi yazısını okuyabilirsin.

Sancaklar oyun sırasında koridorunda görülebilir


İlginizi çekebilir: Rekkles All-Star’daki konumunu devretti

Açık Beta testlerinden öğrendiklerimiz

Açık Beta testleri, yaptığımız düzenlemelerin iyi sonuç verip vermediğini görmemizi sağladı. Ayrıca sunucu testleri öncesinde Clash’e yeni çözümler getirmemizde bize yardımcı oldu.

1. Test – Kademeli keşif aşaması

Bu test, oyunların daha istikrarlı şekilde başlaması için yapılan birçok geri plan değişikliğinin doğrulanmasını sağladı. Açık Beta hesaplarını testlerden hemen önce oluşturan oyuncuların bazı sorunlar yaşadığını gördük. Bu da yeni oyuncu deneyimine getirebileceğimiz bazı iyileştirmeler konusunda farkındalık oluşmasını sağladı.

2. Test – Oyun akışı değişiklikleri ve Clash Yönetim Aracı

Clash Yönetim Aracı’ndaki (Clash Management Tool veya CMT) “Adımı Geri Al” özelliğinin ne kadar güvenilir olduğunu test ederken, keşif aşamasındaki takımları bilerek oyunlarını çökertmemizin ardından yeniden kesinleştirme aşamasına getirmeyi başardık. Açıkçası ümidimiz bu özelliği hiç kullanmamak; ancak Clash deneyiminde bir şeylerin ters gitmesi halinde turnuvaları kurtarmamız ve takımının mücadeleye devam etmesini sağlamamız mümkün olacak.

3. ve 4. Test – 4 takımlık grup

Önceki Açık Beta testlerinde takımların küçük bir kısmı oyuna girmede sorunlar yaşamıştı. Bu sorunu yeniden oluşturmayı başardık ve tuttuğumuz daha fazla kayıt sayesinde kaynağını tespit ederek bir çözüm hazırladık.

4. Test – Oyun başlangıcında takılmalar ve Clash Yönetim Aracı

Bu test, Clash Yönetim Aracı’nın felaket senaryolarını ortadan kaldırma becerisine ışık tuttu. Aracın maç takılmalarından etkilenen takımların biletlerini iade edebildiğinden ve takımlara aynı turnuvaya katılma fırsatı sunabildiğinden daha da emin olduk.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL