Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

CS:GO kumar sitesi sponsorluğu alanlara Twitch’ten kötü haber

Artık Twitch üzerinde CS:GO skin kumarı tanıtımı yapmak yasak.

CS:GO kumar sitesi sponsorluğu alanlara Twitch'ten kötü haber

2 Ağustos Çarşamba gününün akşam saatlerinde canlı yayın platformu Twitch topluluk kuralları sayfasında yapılan yeni değişiklik, özellikle CS:GO kumar siteleri sponsorluğu kovalayan yayıncılara kötü bir haber olarak karşımıza çıkıyor.

Birçok oyuncunun ve canlı yayın izleyicisinin bildiği gibi pek çok yayıncı, çeşitli CS:GO skinleri ile kumar oynatan platformlar ile iş birliği yaparak yayınlarında bu sitelere yer veriyordu.

CS:GO kumar sitesi sponsorluğu alanlara Twitch'ten kötü haber

CS:GO kumar sitesi sponsorlukları artık Twitch üzerinde yasak

Espor, oyun ve internet dünyasına dair haber ve içerikler ile tanınan Dexerto’nun paylaştığı son Tweet ile Twitch’in topluluk kuralları sayfasında bu kumar siteleri hakkında alınan yeni karar paylaşıldı.

Topluluk sayfasında normalde de “Kullanıcıların slot, rulet veya zar oyunları içeren sitelere bağlantı veya ortak kod paylaşmalarına izin vermiyoruz.” ibaresi ile bu tarz sitelere izin vermediğini belirten platform, son güncelleme sonrasında CS:GO skin kumarlarına da ek bir başlık ile cevap verdi.

Sıkça sorulan sorular kısmına yapılan bu güncelleme ile “Twitch’te CSGO Skinleri gibi skin kumarlarının sponsorluğuna izin veriliyor mu?” şeklindeki soruya, “Hayır, Skin kumarının tanıtımı veya sponsorluğu politikamız kapsamında yasaktır.” şeklinde bir cevap verildi.

Böylece Twitch üzerinde CS:GO skin kumarı sponsorlukları platform üzerinde yasaklanmış oldu. Sizler bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlar ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir:

CS:GO VAC oyun oturumunuzu doğrulayamadı hatası nasıl çözülür?

Counter Strike 2 resmi olarak duyuruldu! İşte çıkış tarihi ve ilk detaylar

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

1 Yorum

1 Comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive