Connect with us

Dota 2

DOTA 2 The International 10’a katılmaya hak kazanan takımlar

DOTA 2 The International (TI) bir yıllık aradan sonra geri dönüyor.

DOTA 2 The International (TI) bir yıllık aradan sonra nihayet geri döndü ve 5-15 Ağustos tarihlerinde Stockholm, İsveç’te 40 milyon dolarlık ödül havuzuyla gerçekleşecek ve 18 takımdan 12’si şimdiden davet edildi.

DPC Puanları Nedir?

DPC puanları, bir takımın yıllık performansının bir göstergesidir.

Dota 2 yıllık spor takvimi iki sezona bölünmüştür. Altı eşzamanlı Valve sponsorluğunda bölgesel turnuva mevsimler boyunca gerçekleşir.

Bu altı haftalık ligler, bölgenin en iyi 18 takımı arasında, üst ve alt bölümlere ayrılmış olarak düzenleniyor. Alt ligdeki iki alt takım sezon sonunda ligden elenir. Kademe 1 radarda yeni takımların ortaya çıkmasına izin vermek için, bu yuvalar Açık Elemelerden iki takıma açılıyor.

Lig tablolarındaki en iyi takımlar daha sonra sezonu bitirmek için Dota 2 Major ile baş başa giderler.

Bu takımlar, DPC Puanı sıralamalarına göre seçildi, çünkü lider panosundaki ilk 12 takım otomatik olarak The International’a hak kazanırken, kalan altı takım ise Haziran sonu – Temmuz başında bölgesel elemelerden seçilecek.

DOTA 2 THE INTERNATİONAL 10’A KATILMAYA HAK KAZANAN TAKIMLAR

Evil Geniuses: WePlay Animajor’da Team Nigma’yı yendikten sonra şu anda 1650 DPC puanına ulaşan TI 10’da yer alan ilk takım.

Virtus.Pro: Virtus.Pro, 1200 DPC Puanı sayesinde Animajor’da Team Nigma’ya kaybetmelerine rağmen TI’deki yerlerini korumayı başardı ve bu da onları DPC tablosunda 3. sıraya yerleştirdi.

PSG.LGD: 1250 DPC Puanı ile DPC lider tablosunda 2. sırada yer alıyor, bu takım etkileyici bir galibiyet serisinin ardından Animajor finallerine ulaştı. PSG.LGD, TI’ye hak kazanan üçüncü takım oldu.

Quincy Crew: DPC NA Sezon 1’de birincilik ve Sezon 2’de ikincilik elde ettikten sonra Quincy Crew, son major’de Vici Gaming’e kaybetmesine rağmen TI’ye bir bilet aldı. QC şu anda 1100 DPC puanına sahip.

Invictus Gaming: 2021’de China Upper Division Sezon 1 ve ONE ESports Singapore Major kazananları, Sezon 2’deki performansları en hafif tabirle biraz yetersiz olsa da, Invicticus TI’ye ulaşmak için yeterli puanı (1100) kazandı.

T1: SEA Upper Division’ın 2. Sezonunun yanı sıra Animajor’daki etkileyici performansları onları kolayca TI 10’da bir yer edindi ve 1070 DPC Puanında DPC skor tablosunda 6. sıradalar.

Team Secret: DreamLeague Sezon 14 DPC EU Üst Bölümü’nü kazanmak ve hem ONE Esports Singapore Major 2021 hem de DreamLeague Sezon 15’te iyi bir konum da bulunmaları sayesinde, Team Secret’ın TI’ye gitmekte sorun yaşamayacağı anlamına geldi. Topladıkları 950 puan ile DPC skor tablosunda 8. sırada yer buldular.

Team Aster: Aster Takımı bu yıl neredeyse hiç varlık gösteremedi, ancak ne olursa olsun bir etki yaratmayı başardılar. China Upper Division S1’de üçüncülük ve China Upper Division S2’de birincilik elde ettikten sonra 800 DPC Puanına sahip olan Aster, DPC sıralamasında 9. sıradalar ve TI için katılım hakkı elde ettiler.

Vici Gaming: Vici, China Upper Division sezonlarında üçüncü sırayı garantiledikleri ve ONE Esports Singapore Major 2021 ve WePlay Animajor boyunca oldukça iyi oynadıkları için son iki sezonda en tutarlı takım oldu, şu anda Team Secret ile puan olarak baş başa durumdalar ve 950 DPC Puanına sahipler.

Alliance: DreamLeague Sezon 14 DPC EU’nun İkincileri ve DreamLeague Sezon 15 DPC EU’nun Kazananları, 800 DPC Puanıyla İttifak, WePlay Animajor’da PSG.LGD ve Team Spirit’e kaybetmesine rağmen TI’ye gidiyor.

Beastcoast: Beastcoast, takım bu yılın başlarında Singapur majörünü kaçırmak zorunda olduğu için TI’ye zar zor ulaşabildi, ancak bu onların OGA DPC’nin 1. Sezonunu kazanmasını ve OGA DPC’nin 2. Sezonunda ikinci olmasını engellemedi.

Thunder Predator: Thunder Predators, Team Nigma’nın elenmesi ve ONE Esports Singapore Major’daki performanslarının yanı sıra OGA DPC’nin her iki sezonundaki performanslarıyla şanslıydı ve onları The International’a itti.

The International için Bölgesel Elemelerin kazananları tarafından doldurulacak altı yer daha var .

DOTA 2 ULUSLARARASI 10 BÖLGESEL ELEME TARİHİ

  • Çin ve Avrupa: 7 Haziran – 10 Temmuz
  • Güney Amerika ve Doğu Avrupa: 23 – 26 Haziran
  • Güneydoğu Asya ve Kuzey Amerika: 30 Haziran – 3 Temmuz

İlginizi Çekebilir:

VCT 3. aşama formatı nasıl olacak, mücadeleler ne zaman başlayacak?

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dota 2