Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Eternal Fire CS:GO takımında oyuncu değişikliği! xfl0ud yedeğe çekildi

Eternal Fire CS:GO takımında yeni bir değişiklik yaşanıyor.

Eternal Fire CS:GO takımında oyuncu değişikliği! xfl0ud yedeğe çekildi

Son olarak BLAST.tv Paris Major 2023 Europe RMR’da mücadele ederken izlediğimiz Eternal Fire CS:GO takımında yeni bir değişiklik yaşanıyor. Yapılan son duyurulara göre Yasin “xfl0ud” Koç yedeğe çekildi.

Kadroda yaşanan bu değişiklik, 24 Nisan Pazartesi gününün akşam saatlerinde takımın sosyal medya hesapları üzerinden duyuruldu. Açıklamada belirtilene göre Yasin “xfl0ud” Koç, aktif kadrodan çıkartılıp yedek konumuna çekilmesi ile birlikte transfer listesine de eklendi.

xfl0ud: “Oyun içi rol problemlerinden dolayı bugünden itibaren aktif kadroda bulunmayacağım”

Eternal Fire forması giyen 20 yaşındaki oyuncudan da kısa süre içerisinde bir açıklama geldi. Twitter hesabından yaptığı açıklamada Yasin “xfl0ud” Koç, oyun içi rol problemlerinden dolayı bugünden itibaren aktif kadroda bulunmayacağını söyleyip, “bu 2 yıllık serüvende desteğini ve inancını esirgemeyen herkese teşekkürler, ilerisi için neler olacağını zaman gösterecek o yüzden bir sonraki checkpoint’e kadar görüşmek üzere fülüt out” dedi.

Bir başka açıklama da Koç’un takım arkadaşı Engin “MAJ3R” Küpeli’den geldi. Küpeli paylaştığı Tweet’te şöyle konuştu:

“Yasin elinden geleni yaptı biliyorum. Güzel günler ve kötü günler oldu ellerine sağlık. Firepower yükseltmek için bir hareket oldu ve genel olarak role da iyi olsun diye maalesef. Lütfen herkesten Ali Haydar’a full destek istiyorum. Teşekkürler görüşmek üzere <3”

Eternal Fire’da xfl0ud’un yerini Wicadia alacak

xfl0ud’un yedeğe geçtiğinin duyurulması ile birlikte kadroda onun yerini alacak yeni isim de belli oldu. Belirtilene göre hali hazırda Eternal Fire Academy forması giyen 18 yaşındaki oyuncu Ali Haydar “Wicadia” Yalçın, yeni dönemde stand-in olarak kadroda yer alacak.

Üstlendiği yeni görevin ardından konuşan Yalçın, kendisine verilen bu şansı en iyi şekilde değerlendireceğini söyleyip, “Elimden gelen her şeyi yapacağımdan şüpheniz olmasın, desteklerinizi bekliyorum.” şeklinde devam etti.

24 Nisan Pazartesi günü yaşanan değişikliğin ardından Eternal Fire’ın Counter-Strike: Global Offensive kadrosu aşağıdaki gibi şekillendi.

  • Engin “MAJ3R” Küpeli
  • Ali Haydar “Wicadia” Yalçın
  • İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş
  • Buğra “Calyx” Arkın
  • Ömer “imoRR” Karataş

İlginizi Çekebilir:

Counter Strike 2 Beta süreci için yeni uyarı geldi!

Counter Strike 2 resmi olarak duyuruldu! İşte çıkış tarihi ve ilk detaylar

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive