Connect with us

Espor

FaZe’de tarik sesleri yükselmeye başladı

FaZe kadrosunda tarik sesleri yükselmeye başladı. #PlayerbrosÖzel

karrigan‘ı yedeğe çekmesinin ardından birçok dedikodunun odağı haline gelen FaZe‘de Türk asıllı oyuncu Tarık “tarik” Çelik’in ismi yükselmeye başladı. iBUYPOWER Masters 2019‘a davet edilen FaZe’in, 19 Ocak’ta başlayacak olan bu turnuvadan önce yeni transferini açıklaması ve yeni ismiyle bu organizasyonda yer alması bekleniyor.

Kısa bir süre önce 5 Brezilyalı oyuncu ile yola devam etme kararı aldığı belirtilen ve Luminosity / SK Gaming dönemlerine dönme özleminde olan oyunculardan oluşan MiBR, kadrosundaki tek yabancı oyuncu tarik ile yolları ayırma aşamasına geldi. FaZe’de karrigan’ın yedeğe çekilmesiyle boşalan koltuğa, MiBR’dan ayrılması gündemde olan tarik’in oturağı aldığımız bilgiler arasında.

Liquid ile TACO ve zews karşılığında Stewie2K’i takaslayan ve bir an evvel kadrosunu yeniden şekillendirmenin planlarını yapan MiBR, bu isteği nedeniyle tarik’i gidişinde kolaylık sağlayacak gibi görünüyor. Aldığımız bilgilere göre, kısa bir süre önce Türkiye’ye gelen oyuncu, buradan direkt FaZe için Avrupa’ya geçebilir.

tarik, CLG dönemlerindeki hareketleriyle Türk espor dünyasında da popülerleşmeye başlamış, sonrasındaki OpTic ve özellikle Cloud9’daki oyunlarıyla Türkiye’de de adı en çok geçen esporcular arasında kendine yer bulmuştu. 2018’in yaz aylarında MiBR ekibine transfer olan Türk asıllı oyuncu, MiBR bünyesinde 1.05’lik KDA oranıyla oynamıştı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor