Connect with us

Fortnite

Twitch İstatistikleri: Fortnite rekora doymuyor!

#Fortnite rekorlara doymuyor: 31,9 milyon saat! Sadece #Ninja’nın izlenme sayıları CS: GO yayıncılarının tamamından yüksek!

Hayatta kalma tarzı oyunların zirveye oynadığı dönemde büyük bir yükselişe geçen Fortnite, Twitch’te de zirveye oynamaya devam ediyor. esportsobserver.com’un paylaştığı bir habere göre, 14-20 Mayıs tarihleri arasında sadece Twitch üzerinden Fortnite’ın izlenme süreleri 30 milyonu devirdi. En yakın rakibi League of Legends’a 10 milyon fark atmayı başaran Fortnite tüm dünyada her geçen gün daha fazla tanınmaya devam ediyor.

Paylaşılan istatistiklere göre 14-20 Mayıs tarihleri arasında toplamda 31,9 milyon saat izlenen Fortnite, geçtiğimiz haftada da bu alanda zirvedeydi. Geçtiğimiz haftaya nazaran %4,6’lık bir büyüme yaptığı görülen izlenme süreleri, Twitch için de yeni bir rekor anlamına geliyor. Geçtiğimiz hafta Twitch’in en yüksek haftalık izlenme sürelerini tutturan oyun, bu haftaki yükselişiyle kendi rekorunu egale etmiş oldu.

14-20 Mayıs Twitch İstatistikleri

14-20 Mayıs arasındaki Twitch istatistikleri aşağıdaki gibi olurken, veriler saat cinsinden eklenmiştir.

Bu sayıların yüzde 26’sı Ninja’ya ait

Twitch üzerinde haftalık 31 milyon saati aşkın sürelere ulaşan Fortnite’da bu istatistiklerin yüzde 26’sı Ninja’ya ait. Twitch kanalına getirdiği ünlü isimlerden öne çıkan oyunlarına kadar birçok aktivite ile izleyici sayılarını büyütmeyi amaçlayan Ninja, sadece bu hafta 8,6 milyon saat izlendi. Bu da Fortnite’ın haftalık istatistiklerinin yüzde 26’sına denk geliyor.

Sadece Ninja, tüm CS: GO yayıncılarından daha fazla izlendi

9 milyon saate yaklaşan izlenme süreleriyle dikkat çeken Ninja, tek başına PUBG, IRL, Dota 2, Hearthstone, Overwatch, CS: GO gibi kategorilerin birer birer önüne çıkmayı başardı. Fortnite’ın zirvede olduğu dönemde büyük bir ivme yakalayan yayıncı, izlenme süreleri konusunda dünya devi oyunlara fark atmış durumda.

CS: GO’nun büyük düşüşü 4,7 milyon saat izlenmeyle devam ederken, PUBG de 9,2 milyon saat izlenme sayıları tutturdu. Bir diğer yandan MSI 2018 gibi dev bir organizasyon düzenleyen League of Legends’sa 19,4 milyon saat izlenmeyle listenin ikinci sırasında kendine yer buldu.

Twitch İzlenme Süreleri: Hangi oyun ne kadar izlendi?

emre@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fortnite