Connect with us

Espor

Galakticos’un Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi kadrosu belli oldu

Galakticos’un Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi kadrosu tanıtıldı.

Galakticos'un Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi kadrosu belli oldu

20 Mayıs Cuma gününün akşam saatlerinde Lolespor’un resmi sosyal medya hesapları üzerinden yapılan açıklama ile Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi başlangıç tarihinin 11 Haziran Cumartesi günü olduğunu öğrenmiştik. Heyecanlandıran bu duyurunun yapılmasının ardından ilk tam kadro duyurusu Galakticos ekibinden geldi.

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi’ni son sırada tamamlayan Galakticos ekibi, 25 Mayıs Çarşamba gününün akşam saatlerinde yapılan açıklamalar ile birlikte Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi boyunca birlikte mücadele edeceği League of Legends takımı duyuruldu.

Açıklanan yeni kadroya göz atıldığında geçtiğimiz sezon takımda destek rolünde bulunan ShawiKatami ile yola devam edildiği göze çarparken, üst koridora daha önce Shadow EK takımında görev almış ZZK, ormancı rolüne eski Beşiktaş Esports oyuncusu Koreli BroCColi, orta koridora eski Galatasaray Esports oyuncusu Köfte, saldırı gücü taşıyıcısı rolüne ise eski Papara SuperMassive Blaze oyuncusu Neramin getirilerek kadronun tamamlandığı görülüyor.

Furkan “Trix” Coruk bu sefer başka bir rolde

Takımın teknik tarafında sürpriz bir isim yer alıyor. 2014 yılından beri profesyonel espor sahnesinde yer alan ve en son 2020 yılında Galakticos bünyesinde ormancı rolünü alan, Furkan “Trix” Coruk, artık League of Legends takımının menajeri olarak görev alacak.

Menajerlik görevini üstlenmesinin ardından duygu ve düşüncelerini Twitter hesabı üzerinden paylaşan Trix, oyunculuktan menajerliğe geçmenin çok farklı bir deneyim olduğunu dile getirip, şöyle konuştu:

“Eski bir oyuncu olarak oyuncuların ihtiyaçlarını daha iyi anladığımı düşünüyorum. Kendinden emin bir takım kadrosu ile geliyoruz. Tekrardan Galakticos’ta olduğum için çok mutluyum. Destekleriniz için şimdiden teşekkürler!”

Geçtiğimiz sezonlarda da takımda koç görevini üstlenen Çağdaş “Naty” Mavzer ise Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi boyunca bu görevini sürdürmeye devam edecek.

Galakticos Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi kadrosu

  • Kwon “ZZK” Hee-won
  • Kim “BroCColi” Yoon-jae
  • Emre “Kofte” Akça
  • Hasan “Neramin” Samarsın
  • Mehmet “ShawiKatami” Efe
  • Çağdaş “Naty” Mavzer (Koç)
  • Furkan “Trix” Coruk (Menajer)

İlginizi Çekebilir:

Fire Flux Esports’un yeni Proje Müdürü Aras Basmacıgil oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor