Connect with us

Espor

LCS 2022 Yaz Mevsimi 17 Haziran’da başlıyor!

Temsilcilerimiz Closer, Luger ve Blue’nun mücadele edeceği yaz mevsimi giderek yaklaşıyor

LCS 2022 Yaz Mevsimi 17 Haziran'da başlıyor!

Riot Games, LCS 2022 Bahar Mevsimi’nin 17 Haziran’da başlayacağını açıkladı. 10 takımın mücadele ettiği Kuzey Amerika ligi LCS‘te bahar mevsiminde Evil Geniuses kaybedenler grubundan gelerek şampiyonluğa ulaşmış, MSI 2022 biletini kapmıştı. Yaz mevsimine süper hafta ile başlayacak LCS’te temsilcilerimiz Closer, Luger ve Blue’nun performansları takımlarının başarısı için belirleyici olacak. 2-3 Temmuz tarihleri arasında oynanacak üçüncü hafta mücadelelerinin ardından iki haftalık ara verilecek ve dördüncü hafta karşılaşmalarına 16 Temmuz’da başlanacak.

Closer, Luger ve Blue için Worlds şansı!

Geçtiğimiz yıl yaz mevsiminde şampiyon olarak Dünya Şampiyonası’na katılma hakkı kazanan temsilcimiz Closer’ın ekibi 100 Thieves, bahar mevsimi finalinde Evil Geniuses’a beklenmedik şekilde 3-0 yenildi ve MSI şansını kaybetti. Can ”Closer” Çelik gösterdiği dominant performansla takımına liderlik ederken ligin en iyi ormancıları arasındaki yerini korudu. Şuana kadar kadrosunda değişiklik yapmayan 100 Thieves’in yeni sezona çok daha iyi girmesi bekleniyor.

Luger ve Blue için ise Dünya Şampiyonası’na katılma ihtimali daha zayıf görünüyor. Counter Logic Gaming ve Dignitas takımlarında forma giyen temsilcilerimiz Dünya Şampiyonası için Team Liquid, Evil Geniuses, Cloud9 gibi elit takımları aşması gerekiyor. Temsilcilerimiz bireysel olarak performanslarını yükselttiği takdirde tepe takımlar tarafından transfer edilebilir.

Yeni sezon için net bir favori yok

LCS 2022 Bahar Mevsimi şampiyonluğu için net bir takım ön plana çıkmıyor. Geçtiğimiz mevsim ligin ilk yarısını domine eden Cloud9 playoff ikinci turunda EG’ye elenmiş, süper takım olarak görülen Team Liquid ise sezonu lider tamamlamış fakat 100 Thieves ve EG’ye mağlup olarak finale dahi çıkamamıştı. Eşitlik bozma mücadeleleri sonucunda playoff aşamasına yükselen Evil Geniuses kaybedenler grubunda C9, TL ve 100 Thieves’i tek bir maç kaybetmeden yenmeyi başarmış ve şampiyonluğa ulaşmıştı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor