Connect with us

Espor

Gekko karşınızda! VALORANT protokolünün 22. ajanı tanıtıldı

Yeni ajandan görseller ve yetenek tanıtımı geldi.

Gekko

Yeni ajan Gekko tanıtıldı. Dünyanın en popüler FPS oyunu Valorant, gün geçtikçe oyununa yenilikler getirmeye devam ediyor ve oyuncuları kendisine çekmeyi başarıyor. Yakın zamanda bu sene oyuna gelecek 3 yeni ajan olduğu hakkında haberler çıkmıştı. Onlardan biri 22. ajanımız Gekko oldu. Yeni ajan yakın zamanda Bölüm 6, Kısım 2’de oyunda olacak.

Tanıtım videosunda, ajanımızı eğlenceli ve renkli bir kişilik olarak görüyoruz. Videonun sonlarına doğru onu Reyna karşılıyor. Daha önceki ilk izlenim videolarında da Reyna’yla bir görüntülü konuşma gerçekleştirdiğini görmüştük. Yeni ajanın en çok merak edilen yetenekleri ve rolü de paylaşıldı.

Yeni ajan Gekko ve yetenekleri

Yeni ajanımız “Öncü” rolünde olacak. Tıpkı Fade ya da Sova gibi ajanların yaptığı gibi düşmanların izini sürer ve yetenekleriyle karşı takımın savunmasını kırabilir. Yeteneklerinin kullanımıyla takımının spike kurması için gerekli alanı oluşturur.

  • Q-Wingman: Q yeteneği ile, evcil hayvanlarından biri olan Wingman’i düşmana gönderir. Wingman bir çizgi üzerinde ilerleyerek bir düşmana çarptığında patlar ve düşmanı sersemletir. Tıpkı Raze’in Boombot yeteneği gibi çalışıyor ancak eğer Gekko spike’a sahipse, Wingman spike da kurabiliyor. Spike’a doğru gönderilirse de çözebiliyor.
  • C-Mosh Pit: Mosh Pit, fırlatıldığı alanda bir zehir alanı oluşturuyor ve içerisinde bulunan düşmana hasar vermeye başlıyor. İçinde kalınan süre boyunca verilen hasar artıyor.
  • E-Dizzy: Dizzy yeteneği, bir göz fırlatıyor ve eğer bu göz rakibi işaret ederse ona bir plazma patlaması göndererek rakibi kör ediyor.
  • X-Thrash: Gekko, Thrash ile bağlantı kurarak onu rakibe doğru yönlendiriyor. Küçük alanda ileri atılarak patlıyor ve hasar veriyor.

Yeni ajanın yetenekleri, tanıtım resminde yanında bulunan evcil hayvanlarından oluşuyor. Şuan ilk olarak VCT LOCK//IN turnuvalarında ilk gösterimi yapılan Gekko, ilgiyi üzerine çekmeyi başardı. Yeni ajanımız oyun içinde nasıl olacağı, turnuvalarda hangi esporcular tarafından tercih edileceği Valorant kitlesi tarafından merak konusu oldu. İlerleyen zamanlarda oyun içerisinde sevilen bir ajan olacağı yeteneklerine de bakılırsa belli gibi görünüyor.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT’a bu yıl 3 yeni ajan geliyor

VALORANT’a takım tabanlı rekabetçi sistemi Premier geliyor

 

İletişim: esrasenekci@gmail.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor