Connect with us

Güncel

Google Stadia Yaratıcı Direktörü: “Yayıncılar, oyun geliştiricilerine ücret ödemeli”

Google Stadia’nın Yaratıcı Direktörü Alex Hutchinson görüşlerini paylaştı.

Google Stadia

Google Stadia Yaratıcı Direktörü: “Yayıncılar, oyun geliştiricilerine ücret ödemeli” dedi.

Son DMCA telif olayları canlı yayın dünyasını salladı ve Google Stadia’nın Yaratıcı Direktörü Alex Hutchinson bununla ilgili görüşlerini paylaştı.

Alex Hutchinson: “Yayıncılar, para ödemedikleri müzikleri kullandıkları için içeriklerinin çekilmesi konusunda endişeleniyorlar, aynı zamanda para ödemedikleri oyunları da yayınladıkları için daha fazla endişelenmeliler. Gerçek gerçek şu ki, yayıncılar yayınladıkları oyunların geliştiricilerine ve yayıncılarına ödeme yapmalı. Her gerçek işletme gibi bir lisans satın almalı ve kullandıkları içerik için ödeme yapmalılar.”

Google Stadia

 

Google Stadia Yaratıcı Direktöründen gelen bu yoruma, Twitter’da tepki yağdı. İnsanlar bu düşüncenin mantıksız, saçma olduğunu ve oyun yayıncılarının asla böyle bir ücrete tabi tutulmamasını savundular, ayrıca bu tweet’i atan Direktörden de özür beklediklerini söylediler.

Bu, bir süredir gördüğümüz en ilginç tartışmalardan biri. Yayıncıların çoğu, video oyunları için zaten ödeme yaptıklarını ve oyunların satışlarını arttırdıklarını iddia ediyor. Hutchinson, yayıncıların sadece yayın yapmak için geliştiricilere bir lisans ücreti ödemesi gerektiğini iddia ediyor.

Google, bu dramadan uzaklaşmaya karar verdi ve “Alex Hutchinson’un son tweetleri Stadia, YouTube veya Google’ın tweetlerini yansıtmıyor.” açıklamasını yaptı.

Şahinbey Belediyesi liseler arası espor turnuvası düzenlediğini duyurdu

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel