Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

HLTV CS:GO dünya sıralamasında zirvenin yeni sahibi FaZe!

Sangal Esports’tan HLTV CS:GO dünya sıralamasında büyük sıçrama

HLTV CS:GO dünya sıralamasında zirvenin yeni sahibi FaZe!
Görsel: Radosław Makuch/HLTV.org

Dünyadaki en iyi Counter Strike: Global Offensive takımlarının listelendiği HLTV CS:GO dünya sıralaması güncellendi. 11 Nisan Pazartesi günü yapılan güncellemenin ardından sıralamanın en tepesindeki isim değişti ve zirvenin yeni sahibi FaZe Clan oldu.

Geçtiğimiz günlerde ESL Pro League Season 15’de şampiyonluğa ulaşan Avrupa merkezli FaZe, bir sıra daha atlayarak listenin başına 869 puan ile otururken, Ukraynalı Natus Vincere ise ikinci sıraya düştü.

Avrupa merkezli takımlardan olan ENCE, listede dikkat çeken takımlar arasında yer aldı. En son sıralamada 10. sırada yer alan takım dört sıralık bir sıçrama ile 6. sıraya yükseldi. Göze çarpan bir sıçrama da Movistar Riders tarafından yapıldı. İspanya merkezli takım 6 sıra yükselerek 12. sıraya oturdu.

Sangal Esports’tan HLTV CS:GO dünya sıralamasında büyük sıçrama

Ülkemizden çıkan takımlardan Eternal Fire ise geçtiğimiz güncellemede olduğu gibi 42. sıradaki yerini korurken, bir süredir Avrupa bölgesinde mücadele etmeye devam eden Sangal Esports büyük bir sıçrama yaşadı.

En son ESL Challenger League Season 40 Europe Relegation turnuvasında mücadele edip ESL Challenger League S41 Avrupa turnuvası biletini kazanırken gördüğümüz Sangal, 13 sıra yükselerek 55. sıraya oturdu.


İlginizi Çekebilir:

Red Bull Flick 2022’de play-off’a kalan ilk takımlar belli oldu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive