Connect with us

Espor

HOWL Esports Türk Telekom GAMEON VALORANT Turnuvası şampiyonu!

Büyük finalde Galatasaray Espor ile HOWL Esports kozlarını paylaştı.

HOWL Esports Türk Telekom GAMEON VALORANT Turnuvası şampiyonu!

Türk Telekom’un oyun ve espor dünyasına odaklanan alt markası GAMEON tarafından düzenlenen VALORANT turnuvası 4 Eylül 2023 Pazartesi günü start almıştı. Türk Telekom GAMEON VALORANT Turnuvası şampiyonu 16 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilen büyük final ile belli oldu.

Her birine yüzden fazla takımın katıldığı iki açık elemenin ardından toplamda 8 takım, 200 bin lira büyüklüğündeki ödül havuzundan en büyük payı almak için ter döktü. Grup aşamasının ardından ise 2L8’i mağlup eden Galatasaray Espor ile Ranked Demons’u mağlup eden HOWL Esports ekipleri büyük finalde karşılaştı.

Büyük final etkinliği seyircilerin de katılımı ile birlikte İstanbul’daki ESA Espor Arena’da gerçekleştirildi.

Türk Telekom GAMEON VALORANT Turnuvası şampiyonu HOWL Esports

Beş maçlık bir seri üzerinden oynanan final maçı 16 Eylül Cumartesi günü saat 16.30’da başladı. HOWL Esports hızlı bir başlangıç yaparak ilk önce Bind haritasında 14-12, daha sonra ise Haven haritasında 13-7’lik skorlar ile galibiyete ulaştı.

Galatasaray Espor hemen pes etmeyip serinin Split haritasındaki üçüncü karşılaşmasında 13-5’lik bir skor ile galibiyete ulaşsa da, dördüncü harita Fracture’da 13-9’luk bir skor ile mağlup oldu.

Beş maçlık seriyi 3-1’lik bir skor ile kazanan HOWL Esports, Liquipedia verilerine göre 115 bin liralık para ödülünün sahibi oldu.

Sizler HOWL Esports ve Galatasaray Espor’un final performansı hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer oyuncular ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir: 

PUBG Mobile 2.8 Yama Notları yayımlandı

PUBG Mobile ne zaman çıktı? İşte PUBG Mobile çıkış tarihi!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor