Connect with us

Güncel

PUBG Mobile ne zaman çıktı? İşte PUBG Mobile çıkış tarihi!

PUBG Mobile oyuncularının merak ettiği sorunun cevabı burada!

PUBG Mobile ne zaman çıktı? İşte PUBG Mobile çıkış tarihi!

En popüler mobil oyunlar arasında yıllardır yer alan PUBG Mobile milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapması haricinde espor tarafında da oldukça aktif. Milyonlarca dolarlık ödül havuzlarının yer aldığı oyun hakkında en çok sorulan sorulardan biri de PUBG Mobile ne zaman çıktı? Biz de bu yazımızda PUBG Mobile çıkış tarihi ve diğer detayları sizler ile paylaşıyor olacağız.

PUBG Mobile ne zaman çıktı?

LightSpeed & Quantum Studio tarafından geliştirilen Battle Royal türündeki mobil oyun PUBG Mobile 19 Mart 2018 tarihinde Android ve iOS platformları için çıkış yaptı.

Aradan geçen neredeyse 4 yılın ardından ise venturebeat.com’un içeriğinde Sensor Tower’a dayandırdığı verilere göre oyun toplam tüketici harcamalarında 9 milyar doları aşarak yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Belirtilene göre App Store ve Google Play kullanıcıları, PUBG Mobile’ı 1.1 milyar kez yükledi ve günde ortalama 5,2 milyon dolar harcadı.

Sizler PUBG Mobile hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce oyun başarılı bir yol izliyor mu? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okurlar ile paylaşmayı unutmayın!


İlginizi Çekebilir: 

PUBG Mobile 2.7 Güncellemesi detayları yayınlandı

PUBG Mobile Redeem Kod Nasıl Kullanılır? PUBG Mobile kod kullanma

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel