Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

IEM Cologne 2022 grup aşaması tamamlandı!

IEM Cologne 2022’de grup maçları sona erdi!

IEM Cologne 2022

1 milyon dolar ödül havuzlu IEM Cologne 2022 turnuvasının ilk aşaması olan grup aşamaları A ve B gruplarında oynanan ikişer final karşılaşmasının da tamamlanmasıyla sona erdi. Harika oyunların, geri dönüş denemelerinin ve müthiş istatistiklerin kaydedildiği grup aşamasından yüzleri gülerek ayrılan birbirinden başarılı 4 takım ise turnuvanın ikinci aşamasında mücadele etmeye devam edecek.

A grubunun upper-final aşamasında Ukrayna devi NAVI ve İspanyol ekip Movistar Riders kozlarını paylaştı. Bu heyecanlı mücadeleden galip ayrılan ekip ise 2-1’lik skor ile NAVI oldu. Bu galibiyet ile NAVI Movistar Riders’ın galibiyet serisine son vererek adını yarı finale yazdırdı. Grubun lower-final karşılaşmasında ise MOUZ ve NIP karşı karşıya geldi. İsveç ekibi NIP karşısında 2-1’lik galibiyete ulaşan Alman MOUZ takımı ise buradan galip ayrıldı

IEM Cologne 2022 B grubunda ise yine kıran kırana mücadeleler yaşandı. HLTV Dünya sıralamasında 1. sıraya sahip FaZe ekibi ve Danimarkalı takım Astralis grubun upper-final karşılaşmasında mücadele etti. Bu finalden galip ayrılan taraf ise turnuvada kusursuz galibiyet serisini sürdüren ve yine 2-0’lık skor ile maçı kazanan FaZe oldu. Grubun lower-final karşılaşmasında karşı karşıya gelen Liquid ve FURIA’dan ise mutlu ayrılan ekip 2-0’lık skor ile Liquid  oldu.

Bu 4 takımın birbirleri ile mücadelelerini izleyeceğimiz çeyrek final karşılaşmaları için tarih ise 15 Temmuz olacak. Saat 16.30’da başlayacak çeyrek final mücadelelerini 16 Temmuzda yarı final karşılaşmaları takip edecek. IEM Cologne 2022 büyük final karşılaşması ise 17 Temmuz saat 17.00’de oynanacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive