Connect with us

Twitch

Jahrein yayın açacağı yeni platformu açıkladı

Ahmet “Jahrein” Sonuç ve Rekkitz ekibinden 3 kişinin daha yeni yayın platformu belli oldu.

Jahrein yayın açacağı yeni platformu açıkladı

Twitch Bit olaylarında en çok konuşulan isimlerden biri olan ve ana akım medya tarafından da büyük ilgi gören Jahrein, 5 Kasım Cuma günü Rekkitz ekibinin diğer üyeleri ile birlikte Twitch üzerinde yayın yapmayı bırakamayacağını, şirket ile var olan sözleşmesinden dolayı başka bir platforma geçemeyeceğini söylemişti.

Bir süredir platform ile halihazırda var olan sözleşmesini iptal etmek üzere çalıştığı bilinen yayıncı, yaklaşık bir hafta önce Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Twitch ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiğini açıklamıştı.

Geçen sürenin ardından 8 Ocak Cumartesi gününün akşam saatlerinde yapılan açıklamalar ile birlikte hem Ahmet “Jahrein” Sonuç’un, hem de Rekkitz ekibinin üyelerinden Bahadır “PurpleBixi” Telci, Moparism ve Doğukan Adal’ın yayın yapacağı platform belli oldu.

Jahrein, PurpleBixi, Adal ve Moparizm’in yeni platformu Nimo TV oldu

8 Ocak Cumartesi gününün akşam saatlerinde hem Nimo TV hem de diğer yayıncılar tarafından yapılan açıklamalar ile birlikte sevilen 4 yayıncının yeni canlı yayın platformu belli oldu.

Adal Twitter üzerinden yaptığı açıklamada “Pog mu bu? Pog pog. Yayınlara nimo.tv/adal üzerinden devam ediyoruz” sözlerine yer verirken, Moparism sadece “Hepimize hayırlı olsun” dedi.

Konu hakkında konuşan PurpleBixi ise “Çok bekledik, düşündük sonunda hem rahat yayın yapabileceğimiz, hem fikirlerimize önem verip bu doğrultuda değişiklik yapan bir platformda yayınlarımızı yapmaya karar verdik.” sözlerini dile getirdi.

Ayrılığını geçtiğimiz günlerde “Mayıs’a kadar Twitch ile sözleşmem olmasına rağmen bu platformda yayın açmayı artık kendime yakıştıramadığım için bu platformdan uzuyorum. Yeni bir platforma geçeceğim.” sözleri ile duyuran Jahrein, açtığı yaklaşık yarım saatlik canlı yayında neden canlı yayın platformunu değiştirmek istediğinden bahsederken, neden Nimo TV’yi seçtiği konusuna da değindi.


İlginizi Çekebilir:

Ferit “wtcN” Karakaya: “Burnum çok pis kokular alıyor”

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Twitch