Connect with us

Güncel

Kedicik, 2022 Dünya Şampiyonası’nda yüzde 100 kazanma oranına sahipti ve 68 kez yasaklandı

Kedicik.

League of Legends Yuumi

2022 League of Legends Dünya Şampiyonası’na baktığımızda ,kedicik gülünç bir kazanma oranıyla üstün geldi.

Bu şampiyon ise bir kedicik “Yuumi”. Kedicik, 2022 Dünya Şampiyonası’nın ana etkinliğinde yüzde 95 seçme ve yasaklama oranına ulaştı ve Leaguepedia’ya göre diğer tüm şampiyonlardan daha fazla olan 68 kez yasaklandı. Yuumi ayrıca yüzde 100 kazanma oranı kaydetti ancak ana etkinlik boyunca sadece sekiz kez seçildi.

Yuumi, turnuvadaki birçok takım için draft aşamasında çok önemliydi. Takımlar şampiyonu rakiplerinin seçmesinden korktukları için neredeyse her zaman kırmızı tarafta yasaklandı. Kediciğin göründüğü son seri DWG KIA ve Gen.G serisi idi. Her iki takım da onunla oynama fırsatı buldu ve tabii ki kompozisyonlarında onunla birlikte kazandılar.

Seçme ve yasaklama oranı açısından, daha iyi istatistiklere sahip tek bir şampiyon vardı: Aatrox. Üst koridordaki ezici yüzde 100 seçme ve yasaklama oranına sahipti, ancak seçildiği 22 oyunda sadece 12 kere kazandı ve yüzde 54,5’lik bir kazanma oranı kaydetti.

Yüzde 80’den daha yüksek bir seçim ve yasak oranı kaydeden diğer üç şampiyon Sejuani, Caitlyn ve Azir’di. Turnuvayı sırasıyla yüzde 90, yüzde 87,5 ve yüzde 82,5 seçme ve yasaklama oranlarıyla tamamladılar.


BBL Esports VALORANT takımında ayrılık! Koç Fabre ile yollar ayrıldı

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel