Connect with us

Espor

Kış Mevsimi Finali 2022’nin ilk ismi Galatasaray Espor oldu

Galatasaray Espor adını Kış Mevsimi Finali 2022’ye yazdıran ilk takım oldu.

Kış Mevsimi Finali 2022'nin ilk ismi Galatasaray Espor oldu

5 maçlık iki farklı serinin oynanacağı Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi yarı finalleri, 2 Nisan Cumartesi günü saat 14.00’da start aldı. Yarı finaller kapsamında ilk karşılaşma Galatasaray Espor ile Dark Passage mücadelesine sahne oldu.

Beş maçlık serinini ilk karşılaşmasında daha üçüncü dakikada kule altında bir savaşa sahne oldu. İşler, rakibinin kulesinin altına giren Dark Passage’ın planladığı gibi olmadı ve mavi beyazlı takım 2 skor vererek karşılaşmaya geriden başladı. Maçın başında elde ettiği avantajı iyi kullanan Galatasaray Espor hiç geriye düşmeyerek dakika 21’de galibiyete ulaşan taraf oldu.

Serinin ikinci karşılaşmasında ilk kan yine Galatasaray hanesine yazıldı. Dakika 7’de 2’ye 1’lik bir skor değişimi yapan takım, önde olsa da, ilk karşılaşmanın aksine Dark Passage tarafı hızlıca bu skor farkını kapatarak öne geçti. Karşılık mücadelenin devam ettiği dakikaların ardından dakika 15’deki takım savaşından avantajlı şekilde ayrılan Galatasaray, bayrağı eline aldı. Dakika 20’de Baron güçlendirmesini aldıktan 3 dakika sonra Galatasaray Espor rakibinin Nexus’unu yok ederek seride durumu 2-0’a getirdi.

Serinin üçüncü karşılaşmasında rekabet üst düzeydeydi. İlk kanı ve alameti karşılaşmanın başında hızlıca hanesine yazdıran Dark Passage, kolay pes etmeyeceğinin ilk sinyallerini verdi. Karşılaşma kafa kafaya gitse de DP tarafının baskınlığı hissedilir durumdaydı. Rakibinin hatalarını değerlendiren Dark Passage, 40.dakikada ele geçirdiği Baron güçlendirmesinin ardından galibiyete ulaşarak seride durumu 2-1 yaptı.

Kış Mevsimi Finali 2022’nin ilk ismi: Galatasaray Espor

Serinin dördüncü ve son karşılaşmasında ilk kanı alan Dark Passage skor tarafında önde olsa da, global görevlere odaklanan Galatasaray Espor, altın farkını açıp ağırlığını hissettirdi. Dakika 23’teki takım savaşının ardından skor tarafında da öne geçen Galatasaray, kısa süre içerisinde bu avantajı kaybetti. Karşılıklı rekabetin devam ettiği karşılaşmada 34.dakikada hem takım savaşını kazanan hem de Kadim Ejderhayı alan Galatasaray Espor seride durumu 3-1’e getirdi.

3-1 ‘lik bir skor ile Dark Passage’ı mağlup eden Galatasaray Espor, Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi Finali’ne adını yazdıran ilk takım oldu.


İlginizi Çekebilir:

Şampiyonluk Ligi 2022 Kış Mevsimi Finali detayları belli oldu!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor