Connect with us

Espor

LCK 2022 Bahar Mevsimi şampiyonu T1!

Faker’lı T1 LCK 2022 Bahar Mevsimi’nde namağlup şampiyonluğa ulaştı

LCK 2022 Bahar Mevsimi şampiyonu T1!

LCK 2022 Bahar Mevsimi Finali’nde GEN ekibini 3-1 yenmeyi başaran Faker’lı T1 namağlup şampiyonluğa ulaşmayı başardı. Normal sezonu 18G 0M’lik rekor bir dereceyle tamamlayan T1, geçtiğimiz mevsimlerde yarım bıraktığı hikayeyi tamamladı ve uzun bir süreden sonra Kore’de tekrardan kupaya uzandı. Chovy ve Ruler’lı kadrosuyla yarı finalde Damwon KIA’yı eleyen GEN, finalde T1 karşısında direnç gösteremedi.

10-29 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek MSI 2022’de Kore bölgesini T1 temsil edecek. Organizasyon tarihinde toplamda 10. kez LCK kupasının sahibi olan T1 tarihi bir sezonu geride bıraktı ve tek bir mağlubiyet dahi almadan şampiyonluğa ulaşmayı başardı. Geçtiğimiz mevsim finalde ve 2021 Dünya Şampiyonası’nın yarı finalinde Damwon KIA tarafından elenen T1, Faker’ın etrafında kurduğu genç kadrosu ile dünyanın en iyi takımlarından biri haline geldi.

https://twitter.com/lolesports/status/1510231814673248256

T1 tekrardan zirvede!

Son olarak 2019 yılının bahar mevsiminde finalde Griffin’i mağlup ederek LCK’de şampiyonluğa ulaşan T1 ekibi yaklaşık 2.5 yıl sonra tekrardan zirveye çıktı. T1 adı altında yeniden markalaşmaya giden başarılı organizasyon, son yıllarda League of Legends profesyonel sahnesinde taraftarlarına eski günleri aratıyordu. 2022 sezonunun başında Canna yerine akademi takımından Zeus’a şans veren T1, genç kadrosu üzerinde gösterdiği sabrın ödülünü aldı ve ligi namağlup şampiyon tamamladı.

Öte yandan GEN tarafında ise sezon başında gerçekleştirilen Chovy, Peanut ve Doran transferleri taraftarları heyecanlandırmıştı. T1 ile birlikte şampiyon adaylarından biri olarak görülen GEN, playoff yarı finalinde son şampiyon Damwon KIA’yı 3-2 mağlup ederek elemeyi başardı. Finalde üst koridordan T1 lehine yaratılan farkı telafi edemeyen GEN, iki mevsim önce finalde DWG’ye yenildikten sonra tekrardan bir finalden mağlubiyetle ayrıldı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor