Connect with us

Güncel

Yeni League of Legends şampiyonu Vex ne zaman çıkacak?

Yordle hayranlarının uzun süreli bekleyişi nihayet sona eriyor.

League of Legends’da çıkışını gerçekleştirecek son şampiyon Vex, LoL evreninde yeni bir Yordle şampiyonu olacak. Ayrıca 2016 yılından beri League of Legends’da yeni bir yordle şampiyonu çıkmıyordu ve Vex’in çıkışı ile birlikte 5 yıllık bu süreç sona erecek.

LoL’de son 10 yıl içinde sadece dört yordle şampiyonu vadi’de yer aldı. Bunlar : Ziggs, Lulu, Gnar ve Kled. Ziggs ve Lulu 2012’de, Gnar ve Kled ise sırasıyla 2014 ve 2016’da çıkış yapmıştı ve LoL’deki diğer 14 yordle şampiyonun arasına nihayet yeni bir şampiyon katılıyor.

Riot, oyunun ilk üç yılında dokuz yordle şampiyonu yayınlamıştı. Yeni şampiyonun oyunun diğer birçok yordle şampiyonu gibi Bandle City’ye sıkı sıkıya bağlı olup olmadığı ise henüz belli değil. Viego ve oyunun Yıkım etkinliğiyle olan bağları göz önüne alındığında, Vex’in Gölge Adalar ile Runeterra’nın diğer bölgelerinden daha fazla ilgilenmesi daha olası olabilir.

Daha önceki bir Riot geliştirici gönderisinden, huysuz küçük büyücünün “Viego’nun hikayesinde oynayacak büyük bir rolü olduğunu biliyoruz, bu yüzden isteksizce onunla ilgilenmeye karar vermeden birkaç ay önce Runeterra’da bir gölge oluşturduğunu görmeyi bekleyebiliriz.”

Yeni League of Legends şampiyonu Vex ne zaman çıkacak?

Riot Games, Vex için henüz bir çıkış tarihi açıklamadı ancak şampiyonun bu ay içinde Sihirdar Vadisi’nde yerini alacağı belirtildi. Şampiyonun önümüzdeki haftalarda sunucularda oynamaya hazır olması muhtemel gibi gözüküyor.


İlginizi Çekebilir:

2021 Türkiye Büyük Finali Heyecanı Başlıyor!

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel