Connect with us

LoL

League of Legends 10.24 meta şampiyonları

League of Legends 10.24 meta şampiyonlarını @aberkayozkan96 sizler için inceledi!

meta jhin yama

Tekli derecelide yükselmek için bazen iyi oynamanız yetmeyebiliyor. O an metada çok güçlü bir şampiyon olabiliyor ve şampiyon çok güçlü olduğu için karşı koymakta zorlanabiliyorsunuz. Bu yazı serimizde her meta hangi şampiyonların rollerinde güçlü olduklarını inceleyeceğiz. Tekli dereceli sıralarda yükselmek için bu şampiyonları rahatlıkla oynayabilirsiniz!

Meta şampiyonlarını belirlerken dikkat edilen birkaç nokta var. Bunlar oynanış kolaylığı, seçilme-yasaklanma ve galibiyet oranları ve güncel yamadaki gücü.

Şimdi gelin hep beraber 10.24 yamasında hangi şampiyonlar güçlü bakalım:

10.24 Meta Üst Koridor Şampiyonları

 • Urgot: Yeni eşyaların gelişiyle birlikte Urgot, metada kendine iyice yer buldu. İlk yenilendiği zamanlardaki kadar popüler olmasa da şampiyon şu an yüksek bir seçilme ve kazanma oranına sahip. Hem dayanıklılığı hem de takım savaşlarındaki hasar potansiyeli onu 10.24 yamasında çok değerli bir yerde tutuyor.
 • Shen: Takım oyunlarının vazgeçilmez şampiyonu Shen yenilenen tank eşyaları ile artık ölümsüz! Taban hasarı da yüksek olan şampiyon koridorda çoğu rakibinin karşısında durabiliyor ve hatta iyi oynandığı taktirde koridoru da kazanabiliyor. Yardıma ihtiyacı olan takım arkadaşlarına sağladığı kalkan da cabası.
 • Kayle: Geç oyunda oyunu tek başına sırtlayabilen Kayle da yeni eşyalar ile durdurulamaz dereceye gelebiliyor. Erken oyunda koridorda zorlansa da geç oyunda çıkardığı hasarla rakiplerini üzen şampiyon bir de koridorunu kazanırsa rakip takım için oyunun ortalarında tam bir kabus haline geliyor!

10.24 Meta Orman Şampiyonları

 • Kayn: İki formu da şu an inanılmaz güçlü olan şampiyon yüksek kazanama ve seçilme oranlarına sahip. Takımda tank eksiği varsa Darkin formunda Kaniçen eşyasıyla ile ölümsüz olabiliyorsunuz. Eğer ki rakibiniz kırılgansa da Gölge Suikastçı formunda yeni eşyalarla rakiplerinizi bir anda haritadan silebiliyorsunuz.
 • Evelynn: Yasaklanma oranı ile zirveye oynayan Evelynn de yeni eşyalar ile metanın gözde yetenek gücü ormancısı. Hem kırılgan hem de tank rakiplere çıkardığı anlık yüksek hasarla
 • Graves: Dünya Şampiyonası’ndan beri metanın bir numarası olan Graves şu anda da ormanda çok güçlü. Birçok farklı eşya dizilimi ile oynanabilen şampiyonu Kararma+Tahsildar ile denemenizi tavsiye ederiz!

10.24 Meta Orta Koridor Şampiyonları

 • Akali: Hem oyun yapabilme potansiyelinden hem de güncel eşyalar ile inanılmaz güçlü olmasından dolayı Akali tekli koridorlarda en çok tercih edilen şampiyonlardan biri. Farklı eşya dizilimleri olan bu şampiyon gerektiğinde tankları eritebiliyor gerektiğinde de kırılgan rakiplerini haritadan silebiliyor!
 • Yone: Ölümsüz Kalkanyay eşyası ile metada kendine önemli bir yer bulan Yone, Yasuo’dan aradığı verimi bulamayan orta koridorlar için bir numara. Rakibin içine dalması gereken bu şampiyonun eksiği hayatta kalabilmekti. Yeni eşya ile bu açığını da kapatan şampiyon haliyle metada yükselişe geçti.
 • Zed: Ara sezon ilk duyurulduğunda orta koridor suikastçı eşyaları herkesin gözünü doldurmuştu. Bu eşyalardan şu anda en çok verim alan şampiyonların başında da Zed geliyor.

10.24 Meta Alt Koridor Şampiyonları

 • Kai’sa: Kraken Katili eşyasıyla birlikte pasifiyle cana göre vuran nişancılar bir hayli güçlendi. Saldırı hızına yatırım yapanlar da aynı şekilde. Fakat Kai’sa mobil yetenek kiti ile diğerlerinin bir adım önünde bulunuyor.
 • Jhin: Jhin yeni eşyalardan en çok faydalanan nişancı desek yanlış olmaz. Geçtiğimiz yıllarda da Zırh Deşme eşya dizilimi ile oynanan fakat yeterli verim alınamayan şampiyon şu an metanın bir numaralı nişancısı. Graves gibi Kararma+Tahsildar ile inanılmaz bir güce kavuşan nişancı geç oyunda da eşyalarını aldıkça güçlenmeye devam ediyor.
 • Ezreal: Geçtiğimiz dönemlerde tankları eritmekte sorun yaşayan fakat metada her zaman yer bulan Ezreal şu an tanklar karşısında da güçlü bir dizilimle oynanabiliyor. Bu da onu diğer iki rakibi gibi metada güçlü bir pozisyona getiriyor. Ayrıca oynaması güvenli olduğu için yeni nişancı oynayan oyuncular da rahatlıkla deneyebilir.

10.24 Meta Destek Şampiyonları

 • Lulu: Destek eşyalarına gelen çeşitlilik en çok Lulu’ya yaradı desek yanlış olmaz. Kendi yetenek kitinde de takım arkadaşını korumak üzerine birçok özelliği olan şampiyon yeni eşyalarla bu özelliğini ikiye katlamış durumda. Taban hasarı da fena olmayan bu şampiyonu Vayne, Kai’sa gibi hiper taşıyıcıların yanında tercih edebilirsiniz.
 • Morgana: Takım arkadaşını korumak dendiğinde akla ilk gelen desteklerden olan Morgana’nın seçim ve kazanma oranları bir hayli yüksek. Özellikle rakibin içine girmeyi seven suikastçı şampiyonlar bu kadar güçlüyken onlar için iyi bir tamamlayıcı olabiliyor.
 • Leona: Her ne kadar yeni gelen tank eşyaları diğerleri kadar görkemli olmasa da Leona bu eşyalarla inanılmaz güçlenmiş durumda. Eski tank-destek eşyalarındaki yetersiz durumda bile takıma katkıları çok yüksek olan şampiyon şu an tank bir üst koridor gibi takımını tanklayabiliyor!

BBL, şampiyonluk sonrasında da Twitch üzerinden büyük ilgi görmeye devam etti!

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL