Connect with us

Oyun

Lost Ark dünya genelinde 20 milyon oyuncuya ulaştı

Lost Ark piyasaya sürüldükten sonraki 3 gün içerisinde 4.7 milyon oyuncuya ulaştı

Lost Ark dünya genelinde 20 milyon oyuncuya ulaştı

Smilegate tarafından geliştirilen popüler MMORPG oyunu Lost Ark, dünya genelinde 20 milyon oyuncu sayısına ulaşmayı başardı. 2019 yılında Kore’de ücretsiz şekilde piyasaya sürülen Lost Ark, Amazon ortaklığıyla 11 Şubat tarihinde Batı dünyasına getirildi ve oyuncular tarafından bir hayli gördü. Twitch platformunda en çok izlenen oyunlar arasına giren Lost Ark aynı zamanda Steam’de en yüksek aktif oyuncu sayısına ulaşan oyun olmuştu. Yapımcılar ise beklentilerin çok üzerinde ilgi gören Lost Ark için server problemleriyle karşılaşmıştı. Lost Ark’ın başlangıç paketi uzun yıllardır beklenen Dying Light 2’den daha fazla satmayı başarmıştı.

Lost Ark aynı zamanda Amazon’un kendi geliştirdiği MMORPG oyunu New World’ün başarısını geride bıraktı. League of Legends, CS:GO, Elden Ring ve Fortnite gibi oyunlarla mücadeleye giren Lost Ark OpenCritic’ten 83, MetaCritic’ten ise 81 puan aldı.

Amazon Games Başkan Yardımcısı Christoph Hartmann‘ın açıklaması şu şekilde:

”Genel olarak, Lost Ark’ı dünyanın dört bir yanından çevreleyen heyecan, artan sayıda küresel oyuncunun gösterdiği gibi hızla artıyor. Smilegate ile birlikte, önümüzdeki yıllarda güçlü bir güncelleme yol haritası ile büyüyen topluluğumuzu desteklemeye kararlıyız.”

Smilegate CEO’su Wongil Chi‘nin açıklaması ise şu şekilde:

”Lost Ark, geliştirme değeri ve oyun kalitesi açısından uzmanlar tarafından iyi karşılandı ve kullanıcı sayısı giderek artıyor.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun