Connect with us

Güncel

Riot Games Ukrayna’daki yardım kuruluşlarına 1 milyon dolar bağışlıyor!

Valorant, LOR, TFT ve Wild Rift oyunlarındaki battle pass gelirleri yardım kuruluşlarına gidecek

Rusya’nın Ukrayna’yı işgale girişmesinin ardından oluşan gerilim tırmanırken oyun dünyasından gelen tepkiler giderek artıyor. CIS bölgesinin en çok oyuncuya sahip ülkesi olan Rusya, özellikle FPS türü online oyunlardaki başarılı tarihi ile biliniyor. ESL ve BLAST’ın tüm Rus takımlarını turnuvalardan men etmesi, Microsoft ve Electronic Arts‘ın geçtiğimiz günlerde ürün satışlarını Rusya’da askıya alması, CD Projekt RED ve 11-bit Studios’un oyun satışlarından elde edeceği geliri Ukrayna’ya bağışlaması ve Sony’nin Gran Turismo 7’yi Rusya’da piyasaya sürmemesi gibi radikal kararların ardından bir adım da Riot Games attı.

Riot Games tarafından yapılan resmi açıklamaya göre Ukrayna’da savaştan etkilenen bireylere yardım ulaştırmaya çalışan hayır kurumlarına toplamda 1 milyon dolar bağışlanacak. Ayrıca 5-12 Mart tarihleri arasında Valorant, Legends of Runeterra, Teamfight Tactics ve Wild Rift oyunları içerisinde satılan battle pass sisteminden elde edilen gelirler de bölgeye yardım olarak ulaştırılıcak.

Riot Games’in konuyla alakalı resmi açıklaması şu şekilde:

”Ukrayna’daki savaş, sürekli tırmanan bir insani krize neden oldu. Başladığından beri, dünyanın dört bir yanındaki oyuncuların yardım etmek istediklerini duyduk – ve onların çağrısına yanıt veriyoruz.

5 Mart ile 12 Mart arasında VALORANT, Legends of Runeterra, Teamfight Tactics ve Wild Rift için battle pass satışlarından elde edilen gelirlerin yanı sıra League of Legends’taki yeni Bee skin serisinin tüm geliri, bölgedeki insani yardım çabalarını desteklemek için bağışlanacak. 

Oyuncu destekli bağış toplama etkinliğine ek olarak Riot, üç kar amacı gütmeyen insani yardım kuruluşuna 1 milyon dolar bağışlayacak:

  • International Medical Corps

  • Médecins Sans Frontières / Doctors Without Borders

  • Polish Red Cross

Hem Riot’un bağışından hem de oyuncu bağış kampanyasından elde edilen tüm gelirler, Ukrayna ve diğer etkilenen bölgelerdeki insani yardımları doğrudan destekleyecektir.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel