Connect with us

Espor

MSI ve Worlds’ün düzenleneceği yerler kesinleşti

Worlds yeniden Kore’de

Worlds

MSI Espor tarihinde ilk kez Big Ben’in evine doğru ilerliyor.

Riot Games, 2023 Sezon Ortası Davetiyesinin İngiltere’nin Londra kentinde düzenleneceğini doğruladı ve bu, şirketin son on yılda ülkede ilk kez bir etkinlik yapacağını işaret ediyor. Bu aynı zamanda Avrupa’da düzenlenecek altıncı büyük etkinlik ve son turnuva İzlanda’nın Reykjavík kentinde düzenlenen 2021 Dünya Şampiyonası olmuştu.

Birleşik Krallık, birçok LoL Espor destekçisine ev sahipliği yapıyor ve eski Team Vitality üst koridor oyuncusu Alphari ve Marc Robert “Caedrel” Lamont, Aaron “Medic” Chamberlain ve Andrew “Vedius” Day gibi sunucular da dahil olmak üzere bir avuç popüler yüzün doğum yeri. Bölge, 2020’de Nordic Championship League ile birleşmeden önce UKLC ile en iyi Avrupa Bölgesel Liglerinden birine de sahipti.

MSI 2023’ün yeni formatını sitemizde bulabilirsiniz.

Geçen yıl, Çin’in Royal Never Give Up takımı Kore’nin T1 takımına karşı unvanını korumayı başardı. Ancak bu yıl, sezon arasında Weibo Gaming’e geçen süperstar orta koridor oyuncuları Xiaohu’dan yoksun kalacaklar. 2023’te de şampiyonluk kazanan takımın birden fazla oyuncusuna sahipler ve bu da onlara, o sezon LPL kupasını kazanmayı başarırlarsa, unvanlarını tekrar savunmak için iyi bir şans veriyor.

Peki ya Worlds?

Riot Games, yeni yılı başlatmak için nihayet 2023 League of Legends Dünya Şampiyonası’nın yerini açıkladı ve Kore’yi destekleyen herkes, turnuvanın Güney Kore’ye geri döneceğini bilmekten mutlu olacak.

Dünya Şampiyonası , Kore’de en son 2018’de Invictus Gaming’in Sihirdar Kupası’nı kazanmak için Fnatic’i yendiği zaman olmuştu. Hatta ön eleme aşaması Seul’de, grup aşaması ve çeyrek finaller Busan’da, yarı finaller Gwangju’da ve finaller Incheon’da olmak üzere ülke genelinde birden fazla mekana yayılan bir etkinlik şeklinde yapılmıştı.

Beş yıl sonra, takımların hepsi tamamen farklı görünüyor ve meta tamamen değişti, ancak hikaye aynı kaldı: Kore, rekabetçi Lig dünyasının zirvesinde Worlds 2023’e geliyor.

Çoğu LoL Espor hayranı, Koreli takımların inanılmaz mekanik becerileri ve son derece gelişmiş makro oyunlarıyla Worlds’e gelmesini bekliyor ve şimdi yeniden taç için savaşırken memleketlerindeki hayranlarıda yanlarında olacak.


2023 Sezon Ortası Davetiyesine gelen tüm değişikler burada

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor