Connect with us

Dota 2

Netflix’te yayınlanacak olan Dota animesi hakkında bildiklerimiz

Valve ve Netflix arasındaki bu anime işbirliği ile ortaya neler çıkmış.

Dota

Bu tamamıyla bir sürprizdi. 16 Şubat’ta, Valve’in Twitter hesabı, Mart ayında gösterime girecek olan Dota: Dragon’s Blood adlı yeni bir anime dizisi için Netflix’te bir fragman yayınladı. Birkaç gün içinde diziyi kimin yaptığına dair daha fazla bilgi ve ayrıntı gelmeye devam etti.

Oyunun oyuncusu olmasanız bile bu dizi için heyecanlanmak için iyi bir sebep olabilir. Arkasındaki animasyon stüdyosu Studio Mir, The Legend of Korra ve Netflix’in Voltron’u ile ilgilenen stüdyo.

Ama Dota gibi çok oyunculu bir oyunu hikayeye dayalı bir animasyon serisine nasıl uyarlarsınız? Bir wikinin Dota bilgisini okumadıysanız, neler olduğu hakkında bir fikriniz var mı? İşte Dragon’s Blood animesi hakkında bildiklerimiz:

Dragon’s Blood’u kim yazıyor?

Dota serisi, 2011’deki ilk Thor filmi ve X-Men: First Class’ın senaryosunda yardımcı yazar olarak da yer alan Ashley Edward Miller tarafından yaratılmış ve yazılmış. Daha önce Terminator: The Sarah Connor Chronicles’da yazmıştı. Miller ayrıca Dota dizisinin baş yapımcı.

Diziyle ilgili birçok tweet’in birinde Miller, Dragon’s Blood üzerinde çalışan diğer yazarlardan bazılarını şöyle adlandırdı:

Yine de animasyon hayranlarına aşina olma olasılığı en yüksek olan isim, Korra ve Voltron’un arkasındaki Koreli animasyon stüdyosu Studio Mir’dir. Studio Mir ayrıca bir Guardians of the Galaxy serisi olan The Boondocks 4. sezonu içinde çalıştı.

Mir stüdyosu 2D ve 3D animasyonları bir karışım halinde kullanma eğiliminde ve bu Dragon’s Blood ile devam edecek gibi görünüyor. İlk fragmanından oldukça hoş göründüğünü söylemeliyim.

Netflix Dragon’s Blood fragmanını yayınladı

Netflix başlangıçta Dragon’s Blood için bazı kısa tanıtımlar yayınlayarak bizde birçok soru işareti bıraktı. Ancak bu son fragman bize diziye ve dizide rol alan karakterlerin çoğuna çok daha uzun bir bakış sağlıyor.

Ayrıca, oyuna yabancı olan hayranlara anime’yi anlatmak için geniş şekilde bilgi veren bir fragman da var:

Dragon’s Blood 25 Mart’ta prömiyer yapıyor

Dizi Netflix’e özel ve 25 Mart’ta yayınlanacak. İlk sezonda sekiz bölüm var.

İkinci sezon olacak mı? Güzel soru. Netflix, Dragon’s Blood çıkışına kadar ikinci sezon hakkında muhtemelen hiçbir şey söylemeyecek. Ancak buna sınırlı bir seri denilmiyor, bu yüzden bir devamı olası görünüyor.

Dragon’s Blood’da hangi karakterler var?

Netflix dizisinin yıldızı Dragon Knight, diğer adıyla Davion, ancak dizideki tek Dota kahramanı o değil.  Ay Prensesi Mirana da bir diğer önemli karakter. Mirana’nın arkadaşı Luna da ana oyuncu kadrosunun bir parçası.

Wiki’ye göre diğer karakterler arasında Slyrak, Ember Eldwurm ve gerçek adı Carl olan Invoker yer alıyor . Miller’in sözleriyle “evrendeki en zeki varlığın” adının Carl olması beni ne kadar mutlu ediyor anlatamam.

Dragon’s Blood’da dizi için özel olarak yaratılmış bazı karakterler de var ve hayranlar, Ay Tanrıçası Selemene’nin ekranda olduğunu göreceği için heyecanlanabilir.

Şahangiller Espor FIFA oyuncusu Lester_Chicks ile anlaştı!

Oxygen Esports GUNNAR Optiks ile ortaklık anlaşmasına imza attı

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dota 2