Connect with us

Güncel

Nimo TV kapanıyor iddiası gündeme oturdu!

Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen Nimo TV, pek çok ülkede operasyonlarını durduruyor!

Nimo TV kapanıyor iddiası gündeme oturdu!

Canlı yayın platformları Twitch ve Tik Tok’un alternatifi olarak görülen ve ülkemizde de operasyonlarını son yıllarda sürdürmeye devam eden Nimo TV, özellikle popüler yayıncılar Jahrein, PurpleBixi, Adal ve Moprism’i bünyesine katması ile gündeme gelmişti. Yayın platformu bu sefer gündeme Nimo TV kapanıyor iddiası ile geliyor.

Nimo TV kapanıyor iddiası 14 Nisan Perşembe günü Türkçe olarak yayın yapan yayıncılardan gelirken, platformun yurt dışındaki oluşumlarından gelen açıklamalar da bu iddiayı güçlendirdi.

Fire Flux Esports PUBG Mobile oyuncularından Yiğit “Kecth” Meral, Yeisso ismi ile bilinen yayıncı Batuhan Şahin, başka bir yayıncı furyunus, esporcu kimliği ile de tanınan Doch ve akşam saatlerinde Purplebixi, kişisel sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklama ile birlikte platformun Türkiye’deki operasyonlarını durdurduğunu veya kapandığını dile getirdi.

Instagram hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Bahadır “PurpleBixi” Telci, platform hakkındaki durumu “Nimo TV sürpriz bir şekilde operasyonlarını durdurma kararı vermiş. O yüzden Nimo’da son yayınlarımız olacak bu ayki yayınlarımız. Başka bir yerde yayınlara devam edeceğiz. Şu an söyleyemiyorum ama belli neresi olduğu.” ve “Valla bizlik bir şey yok. Operasyonu durdurma ve kapatma kararı vermişler.” sözleri ile aktardı.

Jahrein Nimo TV kapanıyor iddiasını doğruladı

Türkiye’de internet ve oyun yayıncılığı konusunda en çok tanınan isimlerden biri olan ve 8 Ocak günü Nimo TV’ye PurpleBixi, Adal ve Moprism ile birlikte geçiş yapan Ahmet “Jahrein” Sonuç da konu hakkında bir açıklama yayınladı.

Instagram hesabı üzerinden paylaştığı hikayede Jahrein, son gelişmeyi “Evet sevgili dostlar duyduklarınız doğrudur. Nimo, dünyadaki bütün operasyonlarını durduruyor. Bizim bildiğimiz veya beklediğimiz bir şey değildi. Hatta bu sabah Nimo Türkiye ile konuştuğumda bir sonraki KKHA konuğunu ayarlamıştık. Biz projeler üzerinde çalışırken bir anda böyle bir şey yaşandı. Hiç beklemiyorduk bütün dünyada yaşanan bir şey. Hatta Türkiye ekibine çalışacak yeni insanlar falan almışlardı. Neden böyle bir şey oldu bilmiyorum tabi ki ekonomik krizin etkileri vardır diye düşünüyorum.” sözleri ile anlattı.

Açıklamasının devamında gelecek planları ve Twitch’e geçme durumundan bahseden Sonuç, “Bir sonraki adım ne olacak şimdilik biz de bilmiyoruz. Karar vermedik arkadaşlar ile konuşuyoruz. Tabi ki Twitch’e dönecek misin mesajları çok alıyorum. Twitch’in kendisini düzeltmediği sürece böyle bir şeyin pek mümkün olduğunu düşünmüyorum.” dedi.

Nimo TV Türkiye’den ise henüz Türkiye’deki operasyonları hakkında bir açıklama yapılmadı.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT oyuncusu Toronto, Twitch Bit olayı hakkında konuştu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel