Connect with us

Espor

PCIFIC Espor VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi’nin yeni ismi oldu

VALORANT Challengers Türkiye 2024 Birlik Ligi 2. Split’e ilk olarak PCIFIC Espor yükseldi.

PCIFIC Espor VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi'nin yeni ismi oldu
Fotoğraf: twitter.com/PCIFICespor

VALORANT Challengers Türkiye 2024 Birlik Ligi 2. Split Yükselme & Düşme Turnuvası kapsamında verilen mücadeleler ilk meyvesini verdi. 6 takımın mücadele ettiği turnuvada hedef, VALORANT Challengers Türkiye 2024 Birlik Ligi 2. Split’e çıkacak 2 takımdan biri olmak.

VALORANT Challengers Türkiye 2024 Birlik Ligi 2. Split’e ilk olarak PCIFIC Espor yükseldi

4 Mayıs Cumartesi günü start alan ve çevrim içi ortamda oynanan turnuva kapsamında lige katılmaya hak kazanan ilk takım PCIFIC Espor oldu.

Turnuvaya Premier slotu üzerinden katılmaya hak kazanan PCIFIC, turnuvanın ilk aşamasında TNT ekibini mağlup etmişti. İkinci aşamada ilk olarak Eternal Fire ekibini 2+1 mağlup eden takım, 6 Mayıs Pazartesi günü NAPOLEON ekibini de mağlup etmesi ile birlikte lige katılacak iki takımdan ilki oldu.

Lige katılma hakkını kazanmalarının ardından İzmir merkezli espor organizasyonunun oyuncularından Utku “Loita” Kart kişisel X hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda düşüncelerini şu ifadeler ile paylaştı:

“Lige katılmaya hak kazandık. Çok heyecanlı maçlar geçti herkesin eline sağlık. Takım arkadaşlarım çok iyi. Bana her zaman destek olan aileme, arkadaşlarıma, eski takım arkadaşlarıma ve benim üstümde emeği geçen tüm insanlara teşekkür ederim.”

Ligin diğer ismi de belli oluyor

Yeni sezonda lige katılacak diğer takım ise 7 Mayıs Salı günü akşamı oynanacak olan alt grup finali karşılaşması sonrası belli olacak. 18.30’da başlaması planlanan karşılaşmada NAPOLEON ile Eternal Fire ekipleri kozlarını paylaşacak.

Sizler turnuva hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT herkese yazma nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

Steam Türk Lirası yapma! Steam TRY Converter nasıl kullanılır?

Steam hesap değeri nasıl öğrenilir? İşte Steam Calculator

Twitch abonelik fiyatları zamlandı! İşte Twitch yeni abonelik fiyatları

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor