Connect with us

Espor

BBL Esports – FUT Esports derbisinde yüzü gülen taraf FUT oldu

BBL Esports – FUT Esports derbisinde yüzü gülen taraf FUT oldu

BBL Esports - FUT Esports derbisinde yüzü gülen taraf FUT oldu
Görsel: VALORANT Türkiye

VALORANT Champions Tour 2024: EMEA Stage 1’de mücadele eden iki temsilcimiz BBL Esports ve FUT Esports 3 Mayıs Cuma günü akşamı saat 20.00 sularında karşı karşıya geldi. Ligin grup aşmasının son karşılaşması olması ile de önem taşıyan müsabaka üç maçlık bir seri üzerinden oynandı.

Takımlar serinin ilk maçında FUT Esports tarafından seçilen Bind haritasında karşılaştı. İlk maçın ilk yarısı FUT ekibinin üstünlüğü ile tamamlandı. BBl tarafı ikinci yarıda mücadeleyi bırakmasa da maç, 13-9’luk bir skor ile FUT lehine sonuçlandı ve seride durum 1-0 oldu.

BBL Esports tarafından seçilen serinin ikinci haritası Icebox’ta ise FUT üstünlüğü devam etti. İlk yarıyı 9-3 önde bitiren FUT ekibi ikinci yarıda aldığı Round’lar ile maçta 13-6’lık bir skor ile galibiyete ulaştı.

FUT Esports, derbide BBL Esports’u devirdi

Derbide 2-0’lık bir skor ile galibiyete ulaşan FUT Esports, VALORANT Champions Tour 2024: EMEA Stage 1 Playoff’larına 4 galibiyet 1 mağlubiyet ile Omega grubunun lideri olarak girdi.

Karşılaşma sonrası takımın sosyal medya hesabı üzerinden düşüncelerini paylaşan FUT Esports VALORANT koçu Eray “Gais” Sarıkaya, şöyle konuştu:

“Bugün BBL’e karşı 2-0’lık bir galibiyet aldık. Fakat şu demek oluyor kendi grubumuzu lider tamamladık. Ekstradan da bu bize Champions puanı demek. O yüzden 2-0 bittiği için mutluyum. Ama BBL adına da eve döndükleri ve gruptan çıkamadıkları için üzgünüm. Ama yapacak bir şey yok oyun bu. Aynı zamanda Watch Party’ye gelen herkese çok teşekkür ediyoruz. Bugün iyi bir oyun oynadık, umarım devamı da Playoff’un ilk maçında galibiyetle geçeriz, adımızı Şangay’a yazdırırız.”

Sizler BBL Esports – FUT Esports derbisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT herkese yazma nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

Steam Türk Lirası yapma! Steam TRY Converter nasıl kullanılır?

Steam hesap değeri nasıl öğrenilir? İşte Steam Calculator

Twitch abonelik fiyatları zamlandı! İşte Twitch yeni abonelik fiyatları

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor