Connect with us

Güncel

PlayStation, tepkilerden sonra Horizon Forbidden West için çapraz gen politikasına geri döndü!

PlayStation, gelen tepkilerden sonra geri adım attı.

Sony, 2016’nın hit oyununun uzun zamandır beklenen devamı olan Horizon Forbidden West için tüm sürümlerini açıklamıştı ve kısa süre önce ön sipariş verilebilir durumdaydı. Ancak çapraz gen özelliğinin olmayacağını açıklanmasıyla birlikte hızlı bir şekilde tepkiyle karşı karşıya kaldı.

Guerrilla Games tarafından geliştirilen Horizon Zero Dawn, oyuncuların insanlığın kabile günlerine geri döndüğü ve mekanik canavarların dünyayı dolaştığı kıyamet sonrası bir uygarlığı keşfetmelerini sağlıyor. Oyun, PlayStation 4’te olağanüstü bir hit oldu ve daha sonra PC platformuna taşındı.2020 PlayStation 5 Vitrini sırasında, Horizon Zero Dawn – Horizon Forbidden West’in devamı 2021’in sonlarında duyuruldu. Oyun daha sonra 2022’nin başlarına ertelenmişti.

PlayStation, Horizon Forbidden West Ön Siparişi ile ilgili büyük tepki aldı!

Şubat 2022’de piyasaya sürülmeden önce ön sipariş edilebilirdi. Standard, Special, Digital Deluxe, Collector’s ve Regalla olmak üzere 5 farklı sürüm duyuruldu. Ayrıca hem PlayStation 4 hem de PlayStation 5’te oynamak için oyuncuların en azından Digital Delux sürümünü satın almaları gerektiği belirtilmişti.

PlayStation, Horizon Forbidden West çapraz nesil oynanabilirliğine geri döndü!

Büyük tepkinin ardından standart ve özel sürümlere çapraz nesil oynanabilirliği dahil edileceği belirtildi. Ayrıca, gelecekteki tüm PlayStation oyunlarının nesiller arası oynanabilirlik için 10 $/- ekstra ücretlendirileceğini açıkladılar.

Sony Interactive Entertainment Başkanı ve CEO’su Jim Ryan şu sözlere yer verdi;

“Perşembe, Horizon Forbidden West’in ve 18 Şubat 2022’de teslim etmek için çalışan muhteşem Guerrilla ekibinin bir kutlaması olacaktı. Ancak, ön sipariş başlangıcında onayladığımız tekliflerin hedefi kaçırdığı çok açık. Geçen yıl biz Horizon Forbidden West dahil olmak üzere, nesiller arası lansman oyunlarımız için ücretsiz yükseltmeler sağlama taahhüdü verdi. Pandeminin derin etkisi Yasak Batı’yı başlangıçta öngördüğümüz lansman penceresinden dışarı iterken, teklifimizin yanında olacağız: Horizon Forbidden’ı satın alan oyuncular PlayStation 4’teki West, PlayStation 5 sürümüne ücretsiz olarak yükseltebilecek.”


İlginizi Çekebilir:

Kupa Papara espor turnuvası başlıyor!

Her oyun tarzına ilgisi olan, manga ve anime tutkunu. İletişim: uraheramo@outlook.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel