Connect with us

Espor

PUBG’nin Yeni Xbox Yaması Otomatik Koşmayı Ekliyor

PUBG'nin Yeni Xbox Yaması Otomatik Koşmayı Ekliyor

PlayerUnknown’s Battlegrounds’un Xbox platformunda çalışan sürümü için yeni bir güncelleme yayına girdi ve oyunun kontrol şemasında birkaç iyileştirme eklendi. PUBG oynayan herkes oyunda çok fazla koşacağınızı biliyor. Neyse ki bunun için bir kontrolcü seçeneği eklendi.

Herhangi bir bekleme durumundayken oyuncular sol analog çubuğunu çift tıklattığında otomatik koşmayı etkinleştirebilirler. Şimdi ise kilometrelerce koşu yaparken sprint düğmesini basılı tutmanıza gerek kalmayacak, böylece parmağınız biraz rahatsızlık çekmekten feragat edip arkasına yaslanacaktır.

PUBG’nin Xbox sürümüne kullanıcıların oyun zevkinin arttıracak iyileştirmeler yapılıyor

Diğer kontrol optimizasyonlarında ise, oyuncular envanter ekranı etkinken, artık Y tuşuna tıkladığında ellerindeki silahı bırakabilirler. El bombası aktif haldeyken D-pad’de sağa dokunarak bu hareketten dönme özelliği de geri getirildi.

Oyuncular çok daha küçük ama çok kullanışlı bir gelişmeyle, envanter ekranı etkinken şifa öğelerini kullanma gibi artık aktarma işlemlerini de iptal edebilirler. Bu, yüksek yoğun ateş altında kalınan durumlarda hızlıca can basmak için çok yararlı olacak gibi görünüyor.

Tam yama notlarında ayrıca “devam eden optimizasyonlar ve çökme düzeltmeleri” olarak yer alan bir kısım var, ancak ayrıntılar belirtilmedi. Umarım oyun daha da akıcı ve daha az hataya sahip olarak çalışmaya devam eder.

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor