Connect with us

PUBG

PUBG’nin yeni haritası Paramo’yu sizler için detaylıca inceledik!

@PUBG_TUR’nin yeni haritası Paramo ile ilgili tüm merak edilenler yazımızda!

PUBG

Playerbros ekibi olarak PUBG’ye yeni eklenmiş olan Paramo haritasını sizler için detaylıca inceledik.

Yeni Dinamik Harita Konumları sistemi nedeniyle Paramo haritası, mevcut eşleştirme havuzundan ayrı bir Sezon Maçı olarak sunulacak.

  • Paramo, yalnızca Sezon 9’a özel bir Sezon Maçı olarak sunuluyor.
  • Sezon Maçında botlar devre dışı.
  • Sezon Maçı, Kariyer > İstatistikleriniz için sayılmayacak.
  • Sezon Maçında görevler etkin olmayacak.

Öncelikle PUBG’nin yeni haritası 3×3‘lük bir boyuta sahip, diğer haritalara kıyasla oldukça küçük olan bu haritada yakın çatışmalara çok rastlayacaksınız. Merak edenler için PUBG’nin diğer haritaları olan Erangel: 8×8, Miramar: 8×8, Vikendi: 6×6 ve en son eklenen harita olan Sanhok: 4×4’lük bir harita genişliğine sahip.

Haritada maksimum 64 kişi savaşabiliyor. Sadece TPP ve FPP Squad modları aktif durumda ve diğer modlardan alışık olduğumuz Red Zone(Kırmızı Alan) bu haritada yok. Bu haritadaki mavi alan diğer haritalara kıyasla daha yavaş küçülüyor, fakat oyunun ilk aşamalarında bile daha fazla hasar veriyor. Haritada bulunan tek araç türü olan motosiklet genellikle küçük köylerin yakınlarında bulunuyor.

PUBG

Dinamik Harita Özellikleri

Paramo haritasında girdiğiniz her yeni maçta yeni bir harita sizi bekliyor. Bu ne demek hemen açıklayalım. Oyuna her girdiğinizde, önceki oyundaki haritada yer alan yerleşkeler haritada yer değiştiriyor. Her oyunda farklı haritaların oyunculara sunulması, oyuncuların da bu haritalarda farklı stratejileri kullanmasına olanak sağlıyor.

Haritada yer alan aktif yanardağdan sızan lav, haritaya benzersiz bir görüntü sağlıyor ve beraberinde tehlikeleri de getiriyor. Dağdan akan lavların oluşturduğu lav nehirleri oyunculara her 1 saniyede 20 hasar veriyor, yani lavların üzerinden geçmek zorundaysanız elinizi çabuk tutmalısınız. Şanslıysanız ve altınızda bir motosiklet varsa yine de kendinizi çok güvende hissetmeyin çünkü lav, motosikletin tekerlerini eritiyor ve size hasar veriyor.

PUBG’nin diğer haritalarından farklı olarak oyundaki haritanın dışına çıkabiliyorsunuz, fakat size verilen süre içerisinde haritaya geri dönmezseniz bu sizin ölümünüze neden olacaktır.

PUBG

Oyunda bazı bölgelerde görebileceğiniz, üzerinde “FRAGILE“(kırılgan) yazılı mavi kutuları kırarak içerisinden cephane ve iyileştirme eşyaları gibi içerikleri elde edebilirsiniz.

Oyuncu Yardım Paketi Helikopteri

Paramo haritasındaki yüksek rakım sebebiyle diğer haritalardan farklı olarak oyuncular bir helikopter ile haritaya getiriliyor ve bırakılıyor. Oyunu oynarken yüksek sesli bir helikopterin yaklaştığını duyarsanız panik yapmayın ve hazırlanın! Çünkü gelen bu helikopteri silah sıkıp patlatarak veya direkt olarak panzerfaust’lar ile havaya uçurarak helikopterin taşıdığı büyük ganimeti yere düşürebilirsiniz.

PUBG

Paramo haritasındaki helikopter kargolarında, tüm vücudu kaplayan kamuflaj kıyafetleri, kamuflaj sırt çantası gibi yeni eşyaları bulabilirsiniz.

 

PUBG

Gizli Odalar

Oyunda gizlenmiş odalar da bulunuyor. Bu odalarda yüksek öneme sahip keskin nişancı tüfekleri ve birçok ganimet bulunuyor. Eğer siz de oyunda yağma yaparken bir “Gizli Oda Anahtarı” bulursanız, kendinizi çok şanslı sayabilirsiniz.

PUBG

Gizli Oda Anahtar’ları haritada rasgele olarak bulunuyor. Gizli odaları haritada görebilirsiniz, ancak yanlarında simge veya bir işaret bulunmuyor. Oyun size gizli odanın yerini açıkça belirtmiyor ama gizli odaların hepsi aynı görünüme sahip. Haritayı açtığınızda, tüm yerleşkeleri hızlıca kontrol edin. Eğer diğer yerleşkelere göre dik olarak net hizalanmış bir yerleşke görürseniz, onun gizli oda olduğunu anlayabilirsiniz. Gizli Oda’lar her haritada aynı şekilde, dik olarak hizalanıyorlar.

Paramo’daki bir diğer yeni ve çok önemli eşya ise “Critical Response Kit“, Türkçeye çevrilmiş hali ile “Canlandırma Kiti” ile yere düşen takım arkadaşlarınızı 1 saniye içerisinde tekrar ayağa kaldırabilirsiniz.

Son Söz

Bu bilgilere ek olarak; PlayerUnknown’s, haritanın optimizasyonunda oldukça iyi iş çıkarmış. Yaptığım testlerde ultra ayarlarda ortalama 70-80 FPS değerinin altına neredeyse hiç düşmedim. Oyunun küçük bir haritada oynandığını ve yakın savaşların çok olduğunu da hesaba katarsak bu FPS değeri oldukça kıymetli.

Oyundaki loot dengesi de oldukça güzel ayarlanmış. Oyunu oynarken düştüğüm hiçbir kamptan çok kötü loot ile çıktığım olmadı. Oyundaki patlamış ve aktif olan yanardağ, oyuna oldukça benzersiz bir deneyim katmış. Alıştığımız Erangel haritasındaki gibi yeşilliklerin içinden yürümekteyken bir anda lav nehirleri ile karşılaşabiliyorsunuz.

Harita şuana kadar getirilmiş en derin ve konseptli harita olma özelliğini taşıyor. Gizli odalar, oyuna bir helikopter ile getirilimemiz ve havaya uçurup taşıdığı kargoyu ganimet olarak ele geçirebildiğimiz oyuncu yardım helikopterleri oyuna yeni bir soluk getirmiş.

Evet şimdi siz de PUBG’ye 9. sezon ile birlikte gelmiş olan Paramo haritası ile ilgili tüm bilgilere sahipsiniz.

Yeni Survivor Pass: Highlands ile hızlıca level kasarak toplamda 1000 G-Coin, 3 adet dans ve birçok giysi, silah görünümleri elde edin! Yeni Survivor Pass ile daha detaylı bilgi almak için buradan PUBG’nin resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

League of Legends: Wild Rift bölgesel açık betası başladı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


PUBG