Connect with us

Espor

Riot Games, Akademi Ligi oyuncularının geçici uzaklaştırılma cezaları hakkında açıklama yaptı!

Riot Games, Türkiye Akademi Ligi araştırmasında yeni bulguların ortaya çıktığını duyurdu.

Akademi Ligi
Türkiye Akademi Ligi

Riot Games’den Türkiye Akademi Ligi incelemesi

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi ve Akademi Ligi 2022 Yaz Mevsimi tüm hızıyla 7. haftası ile birlikte devam ederken, mücadele eden takımlardan birinin açıklamasıyla birlikte ligleri sarsan olaylar patlak vermeye başladı. Ülkemizin tecrübeli ekiplerinden biri olan Galakticos, 23 Temmuz tarihinde resmi Twitter hesapları üzerinden yaptıkları açıklama ile birlikte Galakticos Akademi takımı oyuncularının uygunsuz ve sportmenliğe aykırı davranışlarını tespit ettiğini duyurmuştu.

Yapılan açıklamada ek olarak, Riot Games Türkiye ekibine gerekli bilgi aktarımını yapacağını duyuran takım, akademi takımı oyuncularının süresiz olarak kadro dışı bırakıldıkları duyurulmuştu. Bunun üzerine Riot Games, Türkiye Akademi Ligi bazında sürecek olan araştırmalarına ve incelemelerine başlamıştı. Bugün LoLesports resmi web sitesinde kamuoyu ile paylaşılan açıklamalar ile birlikte Riot Games, yeni bulgular bulduklarını ve daha detaylı bir inceleme sonrası gerekli açıklamanın yapılacağını resmen takipçilerine ve mücadele eden diğer ekiplere duyurmuş oldu. İşte Riot Games’in LoLEsports üzerinden yapmış olduğu açıklama:

Akademi Ligi’nde devam eden araştırmalara dair elimize yeni bulgular ulaştı. Söz konusu bulguları daha ayrıntılı inceleyip aydınlatabilmek amacıyla, daha önce geçici uzaklaştırma aldığını duyurduğumuz oyuncuların uzaklaştırmaları devam edecek. Araştırmalar tamamlandığında, topluluğu nihai kararlar hakkında bilgilendireceğiz.

Türkiye Akademi Ligi’nde başlayan detaylı araştırmanın başlatılması ile birlikte Riot Games’in sunduğu herhangi bir müsabakaya katılama hakları askıya alınan oyuncular ise şu şekilde:

  • Efehan “361efe” Ordulu
  • Ahmet Ömer “chr1sz” Mutlu
  • Eyüp “Crasia” Oğur
  • Serhat Kaan “CrawL” Hitay
  • Eren “Dellal” Tanrıkulu
  • Oğuzhan “Oguzkhan” Delihasanoğlu
  • Alperen “Poguee” Sakallı
  • Enes “Secondate” Çelik

Sizce Riot Games önümüzdeki günlerde detaylı araştırmasını tamamlandığında ne açıklayacak? Akademi Ligi’nde devam eden mücadeleye nasıl bir etkisi olacak? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Riot Games’in yapacağı açıklama ile birlikte yeniden burada görüşmek üzere!


İlginizi Çekebilir:

Wild Rift 3.3A Yama Notları Paylaşıldı!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor