Connect with us

VALORANT

Riot Games VALORANT içerik bedellerine zam uygulama kararı aldı

Riot Games VALORANT içerik bedellerine ciddi ölçüde zam uygulayacak!

riot games valorant zam

Riot Games VALORANT içerik bedellerinde zam uygulamaya karar verdi. Resmi olarak 2 Haziran 2020’de çıkış yapan VALORANT çıktığı günden bu yana oldukça az içerik bedeli zammı yaşadı. Gece marketi uygulaması sayesinde de oyuncular uygun fiyata bu içerikleri satın alabiliyordu. Çıkışından yaklaşık 1.5 sene geçen oyunun içerik bedellerine, 16 Şubat itibariyle ciddi oranda zam uygulanacak.

https://twitter.com/VALORANTtr/status/1491776630016163842

Riot Games VALORANT Türkiye resmi hesabından paylaştığı gönderide 2021’in son çeyreğinde yaşanan enflasyon artışı ve kur hareketliliğinden dolayı içerik bedellerinde zam uygulayacağını açıkladı. Açıklamada şu sözler söylendi:

”2021’in son çeyreğinde artan enflasyon değerleri ve kur hareketliliğinden ötürü yaşanan değişikliklerden kaynaklı diğer sunucular ile açılan makasın düzeltilmesi için içerik bedellerinde güncellemeye gidiyoruz.”

Resmi sitede yazılan habere göre içerik bedellerinde %32 artış yaşanacak. Riot Games’in haberinde yazan tüm açıklama ise şu şekilde:

”2021’in son çeyreğinde artan enflasyon değerleri ve kur hareketliliğinden ötürü yaşanan değişikliklerden kaynaklı diğer sunucular ile açılan makasın düzeltilmesi için içerik bedellerinde güncellemeye gidiyoruz. Bu tarz durumlarda sizlere karşı elimizden geldiğince şeffaf olduk ve bundan sonraki planlarımızda aynı şekilde şeffaf olmayı sürdüreceğiz.

Riot Games olarak Türkiye’de oyuncularımıza verdiğimiz servisler için yatırımlarımızı artırarak sürdüreceğiz.. Küresel olarak yaşanan olumsuz ekonomik gelişmeler sonucu artan operasyon maliyetleri de, bu bedel güncellemesi ile doğrudan ilişkili. Fakat bu duruma rağmen, önceliğimiz topluluk odaklı bir fiyatlandırma yapmak. Bedel güncellemesine rağmen Türkiye sunucusu gelişmekte olan ülkelere ait olan diğer sunucularla karşılaştırıldığında hala en avantajlı ücretlendirme politikasını sürdürecektir.”

İçerik bedellerine yapılacak zam 16 Şubat 2022 08.00 itibariyle başlayacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT