Connect with us

LoL

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi 5. Hafta karşılaşmaları tamamlandı!

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi 5. Hafta sonunda NASR Esports 10-0’lık serisini elde etti.

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi 5. Hafta
Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi 5. Hafta

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi 5. Hafta ile geri döndü

Bayram sebebiyle 1 hafta ara verilen Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi, 5. Hafta ile izleyicilerine kavuştu. Haftaya lider başlayan NASR Esports, onu takip eden rakipleri Dark Passage ve Denizbank İstanbul Wildcats, orta sıralarda rakiplerini geçerek playoff mücadelesine katılmak isteyen diğer takımlar ve ilk galibiyetini kovalayan 5 Ronin ile 5. Hafta başlamıştı.

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi 5. Hafta 1. Gün

5. Hafta 1. Gün sonuçlarından sonra tabloda NASR Esports, namağlup liderliğine devam ederken, Denizbank İstanbul Wildcats ve Dark Passage da galibiyet alarak takibi bırakmamışlardı. Derbide galip gelen Fenerbahçe ise, rakibini sıralamada yakalarken, 5 Ronin de Papara SuperMassive Blaze’e karşı mağlup olarak hala aradığı galibiyeti bulamadı.

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi 5. Hafta 2. Gün Tahminleri

Her hafta ve her karşılaşma öncesi yapılan tahmin yarışmasında ise, sunucular ve LoLespor takipçileri güzel bir performans göstererek puan tablosunda ilerleme kaydettiler. Trielbaenre, Secondbest, Scarlet, Jhonnie, Euphony, Noeldayı, LoLespor takipçileri ve Dora 5’te 5 doğru tahmin yaparken, Hetze ve Halpern son maçın tahmininde yanıldılar. Sizce sene sonunda tahmin yarışmasının galibi kim olacak?

https://twitter.com/LoLespor/status/1548696651598020609

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi 5. Hafta 2. Gün Sonuçları

Günün ilk karşılaşmasında BAO transferinden sonra ilk mağlubiyetini alan Fenerbahçe Espor‘a karşı galip gelen NASR Esports, 10-0’lık seri yaparak inanılmaz bir oyun sergiledi. İkinci karşılaşmada ise, liderliği yakalamak isteyen Dark Passage, hala ilk galibiyetini arayan 5 Ronin‘e karşı galip geldi. Günün diğer mücadelesinde ise, ligin alt kısımlardan kurtulmaya çalışan Info Yatırım AuroraGalakticos‘a karşı mağlup oldu.

Haftanın ilk gününde derbide aradığı oyunu bulamadan mağlup olan Beşiktaş Esports, 2. günde de Papara SuperMassive Blaze‘e karşı kazanamadı. Son karşılaşmada ise, Denizbank İstanbul Wildcats, 2 gündür iyi oyun sergilemesine rağmen kazanamayan Galatasaray Espor‘a karşı galip gelerek rakiplerini puan tablosunda takibini sürdürdü.

İşte maçların resmi hesapta paylaşılan sonuçları:

Şampiyonluk Ligi 2022 Yaz Mevsimi 5. Hafta 2. Gün Maçlarının Yıldızları

Bu çekişmeli mücadeleler ligin ateşini iyice körüklerken, iyi oyun sergileyerek takımlarında öne çıkan oyunculardan da bahsetmezsek olmaz. İşte 5. Hafta 2. Gün maçlarında MVP seçilen oyuncular:

  • Fenerbahçe Espor vs NASR Esports – Bolulu 
  • 5 Ronin vs Dark Passage – Scorth
  • Galakticos vs Info Yatırım Aurora – Neramin
  • Papara SuperMassive Blaze vs Beşiktaş Esports – Ksaez
  • Denizbank İstanbul Wildcats vs Galatasaray Espor – StarScreen

Ligin heyecanı iyice artmışken, tabloda takımların muhtemel yerleri de belli olmaya devam ediyor. Sizce lig sonunda takımınız kaçıncı sırada olacak? NASR Esports, namağlup 1. sırada bitirmeyi başarabilecek mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın. 6. Haftada görüşmek üzere!


İlginizi Çekebilir:

Riot Games Toplumsal Etki Fonu’nu duyurdu!

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


LoL