Connect with us

Espor

Şampiyonluk Ligi 2024 Kış Mevsimi Finali şampiyonu Papara SuperMassive!

Şampiyonluk Ligi 2024 Kış Mevsimi Finali şampiyonu Papara SuperMassive oldu.

Şampiyonluk Ligi 2024 Kış Mevsimi Finali şampiyonu Papara SuperMassive!
Görsel: Lolespor

18 Ocak günü başlayan League of Legends Şampiyonluk Ligi 2024 Kış Mevsimi 5 Nisan Cuma günü oynanan büyük final karşılaşması ile tamamlandı. Verilen mücadelelerin ardından Şampiyonluk Ligi 2024 Kış Mevsimi Finali şampiyonu Papara SuperMassive oldu.

Büyük final kapsamında Beşiktaş Esports ve Papara SuperMassive ekiplerinin mücadelesi 5 Nisan Cuma günü akşamı saat 20.00’da başladı. Beş maçlık bir seri üzerinden oynanan karşılaşmanın ilk iki maçında Beşiktaş Esports, rakibi karşısında galibiyete ulaşarak seride durumu 2-0’a getirerek avantajı elde etti.

Papara SuperMassive 2-0’dan geri dönmeyi başardı

Seride iki adım geriye düşen Papara SuperMassive ekibi ise bu gidişe üçüncü maçta dur dedi. 34 dakikalık mücadelenin ardından galibiyete ulaşan SUP, geri dönüşün ilk ateşini yaktı.

Serinin dördüncü maçında da verilen mücadelelerin ardından yüzü gülen taraf Papara SuperMassive ekibi olurken, seri genelinde durum 2-2’ye gelerek eşitlendi. Serinin beşinci ve son maçında ise geriden gelen SUP, 30 dakikalık mücadelenin ardından 3-2’lik bir skor ile şampiyonluğa ulaşan takım oldu.

Şampiyonluk Ligi 2024 Kış Mevsimi Finali şampiyonu Papara SuperMassive oldu

Rakibi Beşiktaş Esports’u Şampiyonluk Ligi 2024 Kış Mevsimi Finali’nde 3-2’lik bir skor ile geriden gelerek mağlup etmeyi başaran Papara SuperMassive şampiyonluk unvanı ve kupası ile birlikte 8 bin euro büyüklüğündeki para ödülünü de kazanırken, EMEA Masters Spring 2024’e de adını yazdırdı.

Papara SuperMassive CEO’su Bora Koçyiğit, şampiyonluğa ulaşmalarının ardından düşüncelerini birkaç farkı X gönderisinde şu ifadeler ile paylaştı:

“İlk günden beri sizden hiçbir zaman şüphe duymadım! Her zaman güvendim. Sizin gibi karakterli oyunculara sahip olmaktan çok ama çok mutluyum. Teşekkürler”, “Şampiyon Papara SuperMassive takımının oluşumunda büyük katkısı olan @Arkhelol ve @tonbalikli‘ya teşekkür etmek istiyorum. Bu takımı birlikte kurduk. Şampiyonlukta sizin de katkınız önemli. Teşekkürler.” ve “Ve bir tebrik de @bjkesports‘a. GS ve FB’nin yatırım durdurduğu alanda cesur bir şekilde yatırıma devam eden, çok iyi oyunculardan kurulu çok iyi bir takımsınız. Elinize sağlık. EMEA’da umuyorum ki 3 Türk takımı çok güzel işler yapacağız.”

Sizin büyük finale dair düşünceleriniz neler? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT herkese yazma nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

Steam Türk Lirası yapma! Steam TRY Converter nasıl kullanılır?

Steam hesap değeri nasıl öğrenilir? İşte Steam Calculator

Twitch abonelik fiyatları zamlandı! İşte Twitch yeni abonelik fiyatları

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor