Connect with us

Twitch

Sevilen yayıncı LEVO’nun hapis cezası onandı!

Sevilen yayıncı hapis cezasının onandığı haberini paylaştı!

Sevilen yayıncı LEVO'nun hapis cezası onandı!

Türkiye’nin sevilen oyun yayıncıları arasında yer alan Levent “Levo” Balım, geride bıraktığımız gün yaptığı paylaşım ile takipçilerini üzecek haberi paylaştı.

20 Temmuz Çarşamba gününün öğle saatlerinde kişisel Twitter hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Balım, 2 yıl 1 aylık hapis cezasının onandığını duyurdu. İlk Tweet’ini “Bilenler bilir istinaf başvurusu 1 1.5 yıldan aşağı geri dönüş yapmaz. Tam 20 günde istinaf geri dönüş yapıp itirazımızı reddetti. Detayları avukatlarımla görüşüp en kısa zamanda açıklayacağım.” sözleri ile devam ettiren yayıncı, bu duruma avukatlarının bile şaşkın olduğunu dile getirdi.

Takipçilerinden gelen sorulardan bazılarına cevap verdiği ikinci bir Tweet atan Levo, hapis cezası hükmünün Kişisel Verileri Koruma Kanunu’ndan alındığını belirtip, olayı şöyle açıkladı: “Kişisel verilerin sızdırılması. 2020 Facebook’ta yaptığım bir yayında ikili bir diyalogla alakalı bir durum. Konuştuğum avukatların hepsi dosyaları inceleyip hatalı karar mümkün değil dedi. detaylı açıklama yapacağım.”

Avukat Ali Gül, LEVO’nun aldığı hapis cezası hakkında konuştu

Dikkat çeken olayın Levent “Levo” Balım tarafından duyurulmasının ardından daha fazla detay Avukat Ali Gül tarafından paylaşıldı. Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda sabah saatlerinde LEVO ile görüştüğünü ve dosyayı incelediğini belirten Gül, “Kendisi hakkında verilen kararın akıl ve mantıkla açıklanabilir hiçbir tarafı yok.” dedi.

Balım’ın Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Olarak Yayma suçundan 2 yıl 1 ay hapis cezası aldığını dile getiren Gül, olay hakkındaki şöyle konuştu:

“Levent Facebook’ta canlı yayın yaparken bir kişi kendisine laf söylüyor. Levent de bu kişiye sinirleniyor, profiline giriyor ve yalnızca birkaç saniye boyunca herkese açık bu Facebook profilini yayında gösteriyor. Mahkeme bu 4-5 saniyeye 2 yıl 1 ay hapis cezası vermiş. Yayında da açık bir şekilde görebiliyorsunuz. Kişinin Facebook profili ve yayında gösterilen fotoğraflar herkese açık. Zaten Levent de o sayede görebiliyor ve tıklayıp açabiliyor. Mahkeme Levent’in bu eylemini “Sanığın katılanın sayfasına girdiği, sistemde kayıtlı olan genele açılmamış olan fotoğraflara bakmaya başladığı ve nikah sırasında çekmiş oldukları bir fotoğrafı internet ortamında paylaştığı” şeklinde nitelendiriyor. Akıl var mantık var, genele açık olmayan bir fotoğrafı kişinin arkadaşı olmayan Levent nasıl görüyor da paylaşıyor? Bu adam cinni mi? Evliya mı? Yoksa hacker mı?”

Avukat Ali Gül paylaştığı Tweet’lerin devamında ise 20 gün süren İstinaf Mahkemesi sürecine değinerek, “İstinaf mahkemesi, yalnızca 20 gün içerisinde bu skandal kararı onaylıyor. Levent bu suçu işlememiş olmasına rağmen göz göre göre, keyfi olarak cezaevine gönderiliyor. Rekor bir hızda. 20 günde karar onayan istinaf mı olur?” sözlerini dile getirdi.

“Aksi takdirde Levent birkaç gün cezaevine girecek”

Ali Gül, Tweet serisinin sonlandırırken, “Umuyorum ki İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı bu saçmalığın bir an önce durdurulması için kararın düzeltilmesi talebiyle istinaf mahkemesine başvuruda bulunur.” şeklinde konuşurken, aksi takdirde Levent “Levo” Balım’ın birkaç gün içerisinde cezaevine gireceğine ve Balım’ın MS hastası olduğu için gün aşırı iğne olması gerektiğine dikkat çekti.

Balım’a destek mesajları ise gecikmedi. Ahmet “Jahrein” Sonuç Twitter’dan yaptığı paylaşımda “O kadar saçma bir hikaye ki… Duyunca siz de çok şaşıracaksınız. Görülmemiş bir şekilde bu komik ceza istinafta 20 günde onaylandı. 2 yıl 1 ay verilmesi de kasti. Hükmün açıklanmasının geri bırakılması ve para cezasına çevrilmesinden faydalanamasın diye. Kasıt var!” sözlerine yer verirken, Dora “Straera” Özsoy, ise paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“Geçmiş olsun Levo umarım minimum sıkıntı ile çözüme ulaşır süreç. Sokakta 32494874 suç kayıtlı haydutlar geziyorken senin gibi işinde gücünde insanların peşine düşülmesi çok üzücü.”


İlginizi Çekebilir:

Kendine Müzisyen Twitch hesabının banlanması ardından konuştu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Twitch