Connect with us

Oyun

Sony, Haven Studios’u satın aldı!

Sony şirketi portfolyosunu genişletmeye devam ediyor.

Sony, Haven Studios'u satın aldı!

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden Sony, dün resmi websitesi üzerinden paylaştığı post ile Montreal merkezli oyun geliştirme stüdyosu Haven Studios’u satın aldığını açıkladı. Henüz geçtiğimiz yıl kurulan ve portfolyosunda herhangi bir oyun bulunmayan Haven Media’ın PS5’in geleceği için önemli bir rol oynaması bekleniyor. Söz konusu satın alım ile birlikte stüdyonun kurucusu Jade Raymond, takımına liderlik etmeye devam edecek.

Sony tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

”Haven Studios’un resmi olarak PlayStation Studios’a katıldığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz! Jade Raymond, sektördeki başarılarından kaynaklı zengin bir deneyim ve oyun yaratmaya yönelik ilham verici bir tutkuya sahip. Haven’daki liderlik ekibi, birçoğunun en büyük ve en sevilen oyunlarından ve franchise’larından bazılarında işbirliği yapmış, eşit derecede etkileyici bir endüstri veteranları grubudur. Geleceğin Haven Studios için ne getireceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.”

Sony, geçtiğimiz zamanlarda BluePoint Games, Housemarque, Nixxes Software, Valkyrie Entertainment ve Firesprite gibi çeşitli ölçeklerde stüdyoları bünyesine katarak PlayStation markası için yeni markalar yaratmak istediğini belli etmişti. Son olarak Destiny ve Halo serilerinin yapımcısı popüler şirket Bungie‘yi bünyesine katan Sony, gelecek için Haven’ın potansiyelinden yararlanmayı hedefliyor.

Satın alımdan sonra Haven Studios içerisinde bazı değişikliklerin yaşanması bekleniyor. Buna göre:

  • Çalışan sayısı 50’den 106 civarına çıkarılacak
  • Üst düzey endüstri veteranları kadroya katılacak
  • Haven Studios Playstation’ın Cloud teknolojisinin başında olacak
  • Stüdyo hibrit çalışma yöntemine dönecek

Haven Studios lideri Jade Raymond tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Yıllardır oyuncular ve geliştiriciler olarak bize ilham veren oyunların yaratıcıları olan Guerrilla, Naughty Dog, Media Molecule ve Insomniac Games gibi stüdyolar da dahil olmak üzere dünyanın en ünlü geliştirme ekiplerinden bazılarıyla işbirliği yapma fırsatına sahip olacağız. Bu birinci sınıf stüdyoların yanı sıra, uzmanlıkları oyunculara daha da iyi oyunlar sunmamızı sağlayacak olağanüstü yaratıcı, teknoloji ve pazarlama ekiplerinden öğreneceğimiz için heyecanlıyız.”

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun