Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Space Soldiers, GG:Origin’de emin adımlarla ilerliyor

Space Soldiers, GODSENT’i 3-1 mağlup ederek istikrarını sürdürdü.

Ülkemizin uluslararası CS: GO arenasındaki en önemli temsilcisi Space Soldiers, GG:Origin turnuvasında çeyrek finale yükseldi.

2 gün önce temsilcimizi 2-1 mağlup eden GODSENT bugün tekrardan rakibimiz idi. Daha önce aldığı galibiyetten dolayı bo5 formatındaki maça 1-0 önde başlayan GODSENT, ikinci haritayı da kendisi seçti. Inferno olarak belirlenen harita da ilk yarıda 10-5 rakibimizin üstünlüğü vardı. Buna rağmen temsilcimiz durumu 15-15’e getirdi ve maçı uzatmalara taşıdı. Uzatmalarda da 19-17 kazanan ekibimiz durumu 1-1‘e getirdi. Üçüncü harita temsilcimiz tarafından Cache olarak tercih edildi. İlk yarısını 9-6 geride kapatmamıza rağmen ekibimizin ikinci yarıda sergilemiş olduğu performans ile geri dönüşe imza attık ve 16-11 kazandık. Bu skorla durum 2-1 lehimize olmuş oldu.

Dördüncü harita ise temsilcimiz tarafından Mirage olarak belirlendi. Bu haritada da ilk yarısını 8-7 önde kapatan temsilcimiz, maç sonunda 15-15 ile uzatmalara gitti. Uzatmada da tekrardan 19-17’lik skorla kazanan Space Soldiers, toplamda 3-1‘lik skorla çeyrek finale yükselmiş oldu. Space Soldiers’ın önemli oyuncularından İsmailcan “XANTARES” Dörtkardeş nam-ı diğer “Makine”, sergilemiş olduğu 82 öldürme 71 ölümlük performans ile galibiyete büyük katkı koydu. Oyun içi liderimiz Engin “MAJ3R” Küpeli de sergilemiş olduğu 77 öldürme 61 ölümlük performansıyla göz doldurdu.

Çeyrek finaldeki rakibimiz kim oldu?

Temsilcimizin çeyrek finalde karşılaşacağı ekip, Kazakistan’ın en güçlü takımı olan Gambit oldu. Bu maç 2 Nisan saat 19.00‘da başlayacak ve bo3 formatında oynanacak. Kazanan ekip yarı finale yükselecekken, kaybeden taraf ise turnuvaya veda edecek.

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive