Connect with us

Counter-Strike Global Offensive

Space Soldiers IEM Sydney 2018 turnuvasına katılmaya hak kazandı

Space Soldiers, GG:Origin turnuvasını kazanarak IEM Sydney 2018’e katılmaya hak kazandı.

Uluslararası CS: GO arenalarındaki önemli temsilcilerimizden Space Soldiers, IEM Sydney 2018 turnuvasına katılmak için zorlu bir mücadeleye çıktı.

Şampiyonun Sydney’de yapılacak IEM turnuvasına doğrudan katılma hakkı kazandığı GG:Origin turnuvasının finalinde temsilcimizin rakibi, Danimarka’nın önemli temsilcilerinden Heroic idi. bo3 formatında oynanan karşılaşma bugün saat 16.00’da başladı. İlk harita temsilcimiz tarafından Cobblestone olarak tercih edildi. İlk yarıyı 12-3 gibi bir skorla önde kapatan ekibimiz, ikinci yarıda da herhangi bir sürpriz geri dönüşe izin vermedi. Maçı 16-8 kazanan temsilcimiz seride durumu 1-0’a getirdi.

İkinci harita ise Heroic tarafından Overpass olarak seçildi. Heroic’in şampiyonluk umutlarını devam ettirmesi için bu haritayı mutlaka kazanması lazımdı. Maça bu durumun vermiş olduğu bilinçle başlayan rakibimiz, ilk yarı sonunda 9-6 öndeydi. Her şeye rağmen bu üstünlüğünü koruyamayan Heroic, temsilcimizin geri dönüşüne engel olamadı. Maçı 16-14 kazanan Space Soldiers, seriyi 2-0’a getirdi ve şampiyonluğunu ilan etti. Space Soldiers’ın önemli oyuncularından Buğra “Calyx” Arkın, sergilediği 57 öldürme 33 ölümlük performans ile esporseverlerin takdirini bir kez daha kazanmayı başardı. Ekibimizin bir diğer oyuncusu Engin “ngiN” Kor’un sergilediği 21 öldürme 35 ölümlük performans ise büyük hayal kırıklığı yarattı.

Geçmişten Günümüze: Calyx

IEM Sydney 2018 ne zaman başlayacak?

Avusturalya’nın Sidney kentinin ev sahipliği yapacağı turnuva, 1 Mayıs’ta başlayacak ve 6 Mayıs’ta oynanacak final serisiyle sona erecek. Turnuvanın toplam ödül havuzu ise $250.000

UNC Greensboro'da Bilgisayar Bilimleri öğrencisi. Ortaokuldan itibaren espora merak salmış bir Adanalı.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Counter-Strike Global Offensive