Connect with us

Oyun

The Witcher serisi toplamda 65 milyon kopya satışını geçti

The Witcher 3: Wild Hunt 40 milyon kopya satışını aştı

The Witcher serisi toplamda 65 milyon kopya satışını geçti

CD Projekt RED, popüler rol yapma oyunu serisi The Witcher ve son yılların en fazla konuşulan oyunu Cyberpunk 2077’nin satış rakamlarını açıkladı. 2007 yılında Atari aracılığıyla yayınlanan serinin ilk oyunu The Witcher da dahil sevilen seri dünya genelinde toplamda 65 milyon kopya satışını geçmeyi başardı. Son haftalarda yeni nesil güncellemesinin süresiz olarak ertelenmesi haberiyle gündeme gelen The Witcher 3: Wild Hunt 40 milyon satış rakamına ulaştı. Türünün en iyilerinden biri olarak kabul edilen The Witcher 3’ün devam oyununun geliştirildiği CD Projekt RED tarafından geçtiğtiğimiz haftalarda resmen onaylanmıştı.

CD Projekt RED üst düzey yetkilisi Michal Nowakowski’nin açıklaması şu şekilde:

”İnternet üzerinde çeşitli yerlerde çıkan manşetlere bakıyordum ve gerçekten dikkatimi çeken bir tane gördüm, ‘Witcher 3 yeni nesil süresiz olarak ertelendi’, kulağa sanki geliştirme aşaması sıkıntıya girmiş bir oyun gibi geliyor. Bunun gerçek olmadığını belirtmek istiyorum. Önümüzdeki yıl Haziran gibi buna benzer bir şeyi başlatacağımıza dair pek çok ima oldu. Bu tamamen böyle değil. Söylediğimiz her şey – oyunun gelişimini şirket içinden evlere taşıdık. Geliştirme aşaması uzaktan çalışma ile bitecek. Zamanımızı değerlendiriyoruz, bu biraz araştırma gerektiriyor – tüm söylediğimiz buydu.”

CD Projekt RED ayrıca 2020 yılında piyasaya sürülen Cyberpunk 2077‘in toplamda 18 milyon kopya sattı. İçerisinde barındırdığı buglar, çökmeler ve hatalar sebebiyle yoğun eleştiri alan Cyberpunk 2077 çıkış yaptıktan bir buçuk yıl sonra hedefine ulaşabildi. 2020 yılının Aralık ayında 13 milyon kopya satışına ulaşan Cyberpunk 2077’nin 2021 yılı ve sonrasındaki satışları oldukça düştü.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun