Connect with us

Röportaj

ThunderBolts Gaming kurucusu Dicle Begüm Yıldırım merak edilenleri yanıtladı!

ThunderBolts Gaming organizasyonunun kurucusu Dicle Begüm Yıldırım ile bir röportaj gerçekleştirdik.

ThunderBolts Gaming

ThunderBolts Gaming kurucusu Dicle Begüm Yıldırım ile Playerbros ekibi olarak bir röportaj gerçekleştirdik. Kendisine Espor sektörü ve kurmuş olduğu espor takımı ile ilgili birkaç soru yönelttik.

ThunderBolts Gaming kurucusu Dicle Begüm Yıldırım

ThunderBolts Gaming kurucusu Dicle Begüm Yıldırım

-Biraz kendinizden bahseder misiniz?

Ben Dicle Begüm Yıldırım. 1992 Ankara doğumluyum. Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji bölümünden mezun oldum. Üniversitede okurken 2 sene bir butik işlettim. Mezun olduktan sonra 4 sene ilaç sektöründe çalıştım. Şimdi de  ThunderBolts Gaming takımının sahibiyim. Her zaman içimde oyun tutkusu başka bir aşktı benim için. Arkadaşlarımla birlikte ortak noktalarımızdan biri de oyundu. Boş zamanlarımızda sürekli oyun oynardık ve sonrasında bu ilgi alanımı ise dönüştürmeye karar verdim.

-Espora neden yatırım yapmaya karar verdiniz?

Esporun toplumda her kesimi bir arada toplayan bir alan olduğunu düşünüyorum. 7’den 70’e herkesin oyun oynamaya oldukça meraklı olduğunu karantina döneminde daha iyi gözlemledik. Aslında hala gelişmekte olmasının şaşırtıcı olduğunu söyleyebilirim. Bu alanda yatırım yapmak ve gelişiminde yer almak bir fırsat ve ben bu fırsatı değerlendirdim.

-Türkiye’de espor alanında ilk kadın yatırımcı olarak gördüğünüz eksiklikler nelerdir?

Türkiye’deki çoğu yatırımcının esporda kısa vadeli düşünüp kâr elde etmeye odaklı çalıştıklarını görüyorum. Başarı elde etmek adına oyunculardan zaman, emek, doğru ekip çalışması ve galibiyet bekleniyor. Ancak bu beklentinin karşılığı oyunculara maddi ve manevi olarak sunulmuyor. En basit örneği bir oyuncu yeterli ekipmana sahip değilse bu durum motivasyonunu ve oyununu etkiliyor ya da çok düşük ücretler bile oyunculara zamanında ödenmiyor. Ben ve ekibim takımı kurarken uzun dönemli planlar yapıp bir vizyon haritası ortaya çıkarttık. Bu harita da önceliğimiz oyuncularımızın motivasyonu ve isteklerini arttırmak adına adımlar atmak oldu.

-Çok kısa sürede TESFED Türkiye Kupasında CS:GO şampiyonu oldunuz. Bu başarıyı neye borçlusunuz ?

Doğru zaman ve oluşum, yanında ekip çalışması ile başarı kaçınılmaz. Önceliğimiz başarının temelini atabilmek. Sağlam bir altyapı ve sunulan destek, bir ekibin başarılı olması için en önemli unsurlar diye düşünüyorum. Oyuncularımın isteği ve motivasyonu kısa zamanda bu başarıyı elde etmemizi sağladı. Hepsinin uzun yıllar oyun geçmişi, tecrübesi ve en önemlisi bir oyun tarzı var. Bunlar bir araya gelip desteklenince inanılmaz bir enerjiye dönüştü. Bu enerjinin yansıması ise bize şampiyonluk olarak  geri döndü.

-Takımınızla ve sizinle ilgili merak edilen gelişme ve haberleri nereden takip edebiliriz ?

ThurderBolts Gaming olarak Instagram adreslerimizden takip edebilirsiniz. Şahsi olarak @diclebegümyıldırım kullanıcı adı ile Instagramdan gelen soruları, geri bildirimlerinizi okuyor ve cevaplıyorum.

-Yakın zamanda Thunderbolts Gaming’den neler bekleyebiliriz?

Yakın vadede ThunderBolts Gaming olarak özellikle CS:GO alanında bir atılım daha yaptık ve bir kadın CS:GO takımı kurduk. Kadroyu en yakın zamanda duyuracağız. Kadın takımımızın da erkek takımımız gibi Türkiye’ye damga vuracağını düşünüyoruz.

 

Türkiye Espor Basketbol Ligi üçüncü hafta sonuçları

Elinden kalem düşmeyen...

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Röportaj