Connect with us

Espor

Türkiye Oyun Sektörü 2023 Raporu yayınlandı

Türkiye Oyun Sektörü 2023 Raporu yayınlandı.

Türkiye Oyun Sektörü 2023 Raporu yayınlandı

Son 8 yıldır Türkiye’deki oyun ve espor sektöründe geride bıraktığımız yıla detaylı bir bakış sunan ve uzmanların görüşlerine yer veren Türkiye Oyun Sektörü Raporu için beklenen zaman geldi. Gaming in Turkey tarafından hazırlanan Türkiye Oyun Sektörü 2023 Raporu sektör uzmanları ve konu ilgilileri ile buluştu.

Playerbros’un da medya sponsorları arasında yer aldığı Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 versiyonu 19 Şubat Pazartesi günü turkiyeoyunsektoruraporu.com adresi üzerinden yayınlandı.

Türk mobil oyuncu alışkanlıkları, Türkiye’deki espor ekosistemi, Türkiye’deki oyun medyası, oyun sektöründe yatırımlar ve uzman görüşleri dahil pek çok başlığın yer aldığı raporda sektöre dair pek çok veriye yer verilmiş durumda.

Gaming in Turkey Kurucusu Ozan Aydemir Türkiye Oyun Sektörü 2023 Raporu hakkında konuştu

Rapor yayınlanmasının ardından Linkedin hesabı üzerinden düşüncelerini paylaşan Gaming in Turkey Kurucusu Ozan Aydemir, raporun ilk senesini hatırladığından bahsedip, şöyle devam etti:

“Raporumuzun ilk senesini hatırlıyorum. Aslında kendi içimizde bilgilerimiz güncel olsun diyerek çıkardığımız ufak bir dosya, 8. senesinde değerli bir kaynak haline geldi. Her sene elimizden geldiğince geliştirmeye bir önceki senenin üstüne yenilikler katmaya ve herkesi dinlemeye gayret gösterdik. Burada tabi değerli sponsorlarımızın ve medya sponsorlarımızın katkıları çok büyük, gönüllü olarak devam etmeye çalışmak giderek zorlaşsa da hala devam ediyoruz.

Türkiye Oyun Sektörü 2023 Raporumuz umarım her zamanki gibi herkes için ve Türkiye Oyun Ekosisteminin tanıtımı için faydalı bir kaynak olur. Sene içinde de raporumuzu güncellemeye devam edeceğiz.”

Türkiye Oyun Sektörü Raporu 2023 hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer okuyucular ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

VALORANT herkese yazma nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

Steam Türk Lirası yapma! Steam TRY Converter nasıl kullanılır?

Steam hesap değeri nasıl öğrenilir? İşte Steam Calculator

VALORANT aim geliştirme nasıl yapılır? Anlatıyoruz!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor