Connect with us

Oyun

Valkyrie Elysium’un çıkış tarihi belli oldu

Square Enix merakla beklenen RPG oyununun çıkış tarihini açıkladı

Valkyrie Elysium'un çıkış tarihi belli oldu

2022 yılının ikinci yarısında bir düzine rol yapma oyunu marketlerdeki yerini alacak. Listenin son üyesi ise popüler yayıncı şirket Square Enix’in duyurduğu Valkyrie Elysium oldu. Soleil tarafından geliştirilen aksiyon-RPG oyunu Valkyrie Elysium 29 Eylül tarihinde PS4 ve PS5 platformlarına çıkış yapacak. Oyunun PC versiyonu ise 11 Kasım Cuma günü piyasaya sürülecek. Standart ve lüks paket olmak üzere iki farklı sürümle geleceği açıklanan Valkyri Elysium’un fiyatı ortalama 50 dolar olacak.

Hikaye

Valkyrie Elysium Ragnarok tarafından yerle bir edilmiş bir diyarda geçecek. Tanrısal mitolojik karakterler Fenrir ve Odin’in de hikayesinde yer alacağı Valkyrie Elysium’da oyuncuların görevi bu çökmüş dünyanın kurtuluşunu sağlamak olacak. Hikaye boyunca bilinmeyen mekanları keşfedecek, NPC’ler ile iletişim kuracak, oyundağı geçirdiğiniz zaman arttıkça hikayenizi derinleştirecek öğeler bulacaksınız.

Dövüş mekanikleri, grafikler ve daha fazlası

Geliştirici ekibin belirttiğine göre Valkyrie Elysium, içerisinde oyunu muadillerinden farklı kılan bir ‘divine’ sistemi barındıracak. Hikayenin başrolü olan Valkyrie, Einherjar adındaki ruhları çağırarak kendisini güçlendirebilecek. Eygon ve Cypher adındaki iki ruh farklı silahlar ve yetenekler kullanarak savaşlarda Valkyrie’ye yardımcı olacak. Bunun yanı sıra ekipman, silah ve yeteneklerinizi güçlendirerek kendi oyun tarzınızı yansıtabileceksiniz.

Hızlı tempolu dövüş stiline sahip olacak Valkyrie Elysium, oyunculara çeşitli kombolar yapma imkanı tanıyacak. Saldırılar ve yetenekler birleştirilerek düşmanların tepki veremeden katledilebilmesi mümkün olacak.

Square Enix son haftalarda duyurduğu rol yapma oyunları ile dikkat çekiyor. Final Fantasy 7 Rebirth, Star Ocean: The Divine Force, The Diofield Chronicle ve Harvestella ile birlikte Valkyrie Elysium’da listeye katılmış oldu. Yayıncı şirketin paylaştığı duyuru videosunu aşağıda bulabilirsiniz.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Oyun