Connect with us

Espor

VALORANT 5.01 yama notları paylaşıldı!

VALORANT 5.01 yama detayları paylaşıldı!

VALORANT

Riot Games’in sevilen FPS oyunu VALORANT 5.01 yama notları paylaşıldı. Yeni bölüme geçildikten yaklaşık 1 ay sonra gelen bu yamada bazı ajanlara güçlendirme bazılarına ise zayıflatma düzenlemeleri yapıldı. Bunun yanında oyunda yer alan bazı hatalara düzeltmeler yapılırken oynanış sistemi hakkındaki yenilikler de 5.01 yamasının içerisinde yer aldı.

Ajanlar

Phoenix

Oyunun çıktığı günden beri ajan kadrosunda yer alan bu düellocu için dengeleme ekibi bir süredir gözlemler yaptığını ifade ediyor. 5.01 yamasında temel olarak “Falso” adı verilen Q yeteneği güçlendirilen Phoenix bunun yanında diğer yeteneklerinde de ufak güçlendirmelere kavuştu.

Falso (Q)

 • Azami parlama süresi arttı: 1,1 sn. >>> 1,5 sn.
 • Kör edici bombanın hazırlanma süresi azaldı: 0,7 sn. >>> 0,5 sn.

Ateşten Duvar (C)

 • Phoenix duvar bükmeyi bıraktığında silahını daha hızlı kuşanacak

Yakardöner (X)

 • Phoenix işaretli konumda dolu canla ve yeteneği kullandığı esnadaki zırh miktarı ile hayata dönecek.

Yoru

Rakiplerine sürprizler yapmayı seven oyuncuların favori karakteri Yoru 5.01 güncellemesi ile Ulti yeteneği olan Boyutlararası Geçiş için birtakım değişikliklere kavuşuyor.

Boyutlararası Geçiş (X)

 • Ulti süresi arttı: 10 sn. >>> 12 sn.
 • Yeteneği bırakma süresi azaldı: 1,2 sn. >>> 0,8 sn.

KAY/O

Son yapılan güncellemelerden beri pek de fazla yaşam kalitesi güncellemesi almadığı fark edilen KAY/O için de ufak düzenlemeler 5.01 yaması ile VALORANT’a geliyor.

PARÇA/Tesirli (C)

 • Alan çapı azaldı: 10 metre >>> 8 metre 
 • Artık görüş alanında olsa da olmasa da hasar verecek.

İPTAL/Komut (X)

 • Çöktükten sonra KAY/O’nun tekrar kaldırılma sesinin tamamını artık yalnızca silah arkadaşları duyacak.
 • Düşmanlar sadece tekrar kaldırılma başladığında kısa bir ses duyacak. Böylece ulti küreleri veya Spike’a dokunmaya benzer oynanış biçimleri ortaya çıkacak.

Oynanış Sistemleri Güncellemeleri

Oynanış sistemleri konusundaki ilk güncelleme ikincil hesaplar konusunda olacak. İkincil hesapların tespiti konusundaki sistemi geliştiren Riot Games yeni hesapların diğer yeni hesaplar ile daha hızlı eşleşmesini sağlayacak bir sistemi bu yama ile Kuzey Amerika sunucusunda deneyecek. Eğer her şey yolunda giderse özellik tüm sunucularda geçerli olacak. Özelliğin test süreci bu hafta başlayacak.

Bunun yanında diğer oyuncuların yanında yürürken yaşanan çarpışmalara da çözüm geliyor. Yapılan güncellemeler ile çarpışmalar sonrasındaki zaman kaybı azalarak üsten ayrılma ve bomba bölgesine girme süreleri hızlanacak.

Oyun Modları

Spike’a Hücüm oyun modunda yer alan İkiz Avcılar artık yok edilebilir duvarlara hasar verecek.

Hatalar

 • Saf Girdi Süresi açıkken sohbet penceresinin doğrudan en yukarı ve en aşağı gitmesi sorunu giderildi.
 • Yoru’nun Boyutlararası Geçiş yeteneğinin kullanımı sırasında dokunulmazlık durumunun istenilenden daha geç devreye girmesine sebep olan hata giderildi.
 • Sova’nın Şok Oku’nun düşman tuzaklarına ve diğer oyun nesnelerine (oyuncular hariç) hasar vermemesine sebep olan hata giderildi.
 • Fade’in Musallat yeteneğinin bazen ince duvarların arkasındaki düşmanları ortaya çıkarmasına sebep olan hata giderildi.

Şimdilik VALORANT 5.01 yaması ile oyunda yapılan değişiklikler bu kadar. Sizler de yama hakkındaki görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor