Connect with us

Espor

VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi 2024 Sezonu için yeni karar

Geçtiğimiz sezondaki gelişmeler ile 8 takımın kaldığı ligin yeni sezonuna dair alınan kararlar açıklandı.

VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi 2024 Sezonu için yeni karar

VALORANT Challengers Türkiye 2023 Birlik ligi Split 2 öncesinde Fire Flux Esports ve IF Parla Esports takımlarının birleşme kararı alması ve 2. Split sonunda kapalı Thunderbolts Gaming’in espor faaliyetlerini durdurması ile normalde 10 takımın yer aldığı ligde 8 takım kalmıştı. Ligin başlaması öncesi yeni sezona dair yeni detaylar paylaşıldı.

Ligin organizatörü ESA Esports tarafından 1 Ağustos Salı günü  yapılan açıklama ile VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi 2024’te nasıl bir yol izleneceği anlatıldı.

VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi 2024 ligi 10 takım ile oynanacak

Lig yönetimi tarafından yapılan açıklamaya göre boşta kalan iki takımlık bu slotlar Return of the Titans topluluk turnuvasının slotlarına eklenerek, Return of The Titans genel puan tablosunu 1. ve 2. tamamlayan New Boss Esports ve PCIFIC Esports takımları adlarını direkt olarak kapalı elemeye yazdırdı.

Turnuva sonunda 3.-10. sıra aralığında bulunan takımlar RoTT Chaos Turnuvasında Playoff oynayıp sona kalan iki takım da adlarını kapalı elemeye yazdıracak.

Belirtilene göre bu değişikliklerin ardından VALORANT Challengers Türkiye: Birlik Ligi 2024’te geçtiğimiz sene olduğu gibi iki açık eleme düzenlenecek ve bu elemelerden ikişer takım olmak üzere toplamda dört takım kapalı elemeye katılmaya hak kazanacak.

Oluşan sekiz takımlık havuzda bir kapalı eleme turnuvası oynanacak ve mücadeleler sonrası finale kalan iki takım lige katılmaya hak kazanacak.


İlginizi Çekebilir: 

VALORANT instalock yapma programı kullananlara kötü haber!

VALORANT Danışmanlık Bölümü gerçek mi?

VALORANT Ping Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor