Connect with us

Espor

VALORANT esporu için 2023 yılı planları paylaşıldı

Riot Games: “2023’te VALORANT rekabet ekosisteminde büyük değişiklikler yapıyoruz.”

VALORANT esporu için 2023 yılı planları paylaşıldı

Son zamanlarda ülkemizde espor tarafı ile konuşulan VALORANT espor için 2023 yılı planları geçtiğimiz günlerde paylaşıldı. Oyunun espor sayfası üzerinden paylaşılan detaylar, “VALORANT’ın rekabet potansiyeli kocaman bir buzdağı ve biz henüz sadece bu dağın üstünü eşeliyoruz. 2023’te VALORANT rekabet ekosisteminde büyük değişiklikler yapıyoruz. Bu değişiklikler, oyunculara ve oyunu sevenlere daha iyi bir deneyim sunmanın yanı sıra VALORANT’ı dünyanın en iyi FPS oyunu olmaya bir adım daha yaklaştıracak.” sözleri ile başladı.

Belirtilene göre gelecekte yeni oyun için rekabet modu sayesinde tüm oyuncular profesyoneller gibi mücadele etmeyi deneyimleyecek. Bunun ile birlikte sıralamadaki en iyi takımlara kendi bölgelerindeki liglerde mücadele etme ve profesyonelliğe giden yola adım atma hakkı tanınacak.

Pek fazla detay paylaşılmadan espor takımlarının hayranlarına da özel bir bilgi paylaşıldı. Açıklamada paylaşılan bilgilere göre ekosistemin gelişmesi ile birlikte taraftarlar takımlarını destekleyebilecekken, Riot Games, oyunu oynarken ve izlerken taraftarlığı göstermenin başka yollarını sunmak istediklerini belirtti.

2023’de VALORANT’a seçkin bir lig geliyor

Son zamanlarda ülkemizde de eleştirilen lig konusu VALORANT esporu için 2023 yılı planları arasında önemli bir yere sahip. Belirtilene göre 2023 yılında yeni seçkin bir lig oyunun espor dünyasına geliyor.

Bu liglerde, dünyanın en iyi oyuncuları küresel etkinliklerde mücadele etme hakkı kazanmak için uluslararası turnuvalarda yarışacağı belirtilirken, bu adımdaki amaç “Birden fazla bölgeye yayılan düzenli bir yarışma ortamı hazırlayarak küresel sınırları aşan bir rekabet ortamı hazırlamayı amaçlıyoruz. Bu düzeydeki takımlar VALORANT espor ekosisteminin uzun bir süre parçası olacak ve mümkün olan en iyi seyirci deneyimini yaşatmak için elinden gelen her şeyi yapacak.” sözleri ile açıklandı.

Ayrıca daha global olan liglere ek olarak ise “Bölgesinin gurur kaynağı olan kahramanlar da sahnede boy göstermeyi hak ediyor. Bunu mümkün kılmak için bölgesel turnuvaları yepyeni bir oyun içi turnuva moduna dahil ediyoruz ve tüm dünyada daha yerel ligler oluşturuyoruz.” açıklamasında bulunuldu.


İlginizi Çekebilir:

PMPL oyuncusu Sakibuse resmi turnuva maçlarından 3 aylığına men edildi!

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Espor