Connect with us

Güncel

VALORANT Smurf hesap ne demek? Smurf ban sebebi mi?

VALORANT’taki Smurf hesaplar hakkındaki merak edilen soruları cevaplıyoruz.

VALORANT Smurf hesap ne demek? Smurf ban sebebi mi?

Son yılların FPS oyunları arasında en popülerlerinden biri olan VALORANT, pek çok oyuncuyu rekabetçi tarafı ile kendine çekiyor.  Durum böyle olunca oyun içinde, oyuncuların farklı seviyelerde birden fazla hesapları bulunabiliyor. Smurf veya uzun hali ile VALORANT Smurf hesap adı verilen bu hesap türleri pek çok tartışma konusunun başlangıcı. Biz de bu yazımızda meraklıları ile birlikte Smurf ne demek, VALORANT Smurf hesap nedir ve VALORANT Smurf ban sebebi mi gibi soruların cevaplarını arıyoruz.

Smurf ne demek?

Smurf hesaplar, oyunlarda bir hesap sahibi tarafından oyunun düşük seviyelerinde veya alt hesaplarda oynamak için oluşturulur. Smurf hesapları, bir oyuncunun gerçek yeteneklerini gizleyerek daha düşük seviyelerdeki oyuncuları yenmelerine olanak sağlar. Bu şekilde, Smurf hesap sahipleri daha kolay maçlar kazanabilirler ve daha az zorlanarak oyunun yüksek seviyelerine ulaşabilirler.

VALORANT Smurf hesap nedir?

VALORANT’ta Smurf hesapları, bir oyuncunun oyuna başlamasından önce birden fazla hesap açarak daha düşük seviyelerdeki oyuncuları yenmesine olanak sağlar. Bu hesaplar, daha yüksek seviyelere ulaşmak için normal hesaplardan daha az çaba harcamak isteyen oyuncular tarafından tercih edilir. Smurf hesaplar ayrıca, yüksek seviyeli oyuncuların daha düşük seviyelerdeki arkadaşlarıyla oynamalarına da olanak tanır.

İlginizi Çekebilir: VALORANT iade politikası nedir? VALORANT iade etme işlemi nasıl yapılır?

Ancak, Smurf hesaplarının kullanımı, oyunun adaletli bir şekilde oynanmasına engel olabilir. Daha düşük seviyelerdeki oyuncuların gerçek yeteneklerini ölçmek yerine, Smurf hesap sahiplerinin daha yüksek seviyelere çıkması mümkün olur. Bu nedenle, VALORANT oyuncu topluluğu, Smurf hesaplarının kullanımını olumsuz bir şekilde değerlendirmekte ve bu tür hesapların kullanımını kınamaktadır.

VALORANT Smurf hesap ne demek? Smurf ban sebebi mi?

VALORANT Smurf ban sebebi mi?

Oyuncuların en fazla cevabını aradığı sorulardan biri de VALORANT Smurf hesapların ban sebebi olup olmadığı. Oldukça arafta kalan bu konu hakkında net bir açıklama maalesef yok. Fakat yapılan açıklamalara göre direkt olarak bir banlama olmadığını anlayabiliyoruz.

2022’nin Aralık ayında yayınlanan “VALORANT Sistemlerinin Sağlığı Yazı Dizisi – İkincil Hesap Tespiti” başlıklı yazıda Smurf hesaplara dair alınan önlemler paylaşıldı. İkincil hesaplar olarak adlandırılan bu hesaplar için alınan önlemler şöyle özetlendi:

  • Bu yılın başlarında ikincil hesapların MMR’larını ayarlayabilmek amacıyla Otomatik İkincil Hesap Tespiti yapan bir sistem kullanmaya başladık. Deneyimiz başarılı oldu ve ikincil hesap bulunan ve taraflardan birisi için ağır bir hezimetle sonuçlanan karşılaşmaların sayısında büyük bir düşüş gördük.
  • Ek olarak 5’li hazır grup sınırlamalarındaki değişiklikler de ikincil hesap aktivitesinde önemli bir azalma sağladı. Bununla beraber adil karşılaşmaların sayısında da artış gözlemledik. 5’li hazır grup eşleştirmesi VALORANT’ın tamamında en adil karşılaşmaları sağlayan yöntem olmaya devam ediyor.
  • Yılın önceki dönemlerine kıyasla ikincil hesapların sayısında gerçekleşen yaklaşık %17 oranındaki azalmaya ek olarak yeni oluşturulan ikincil hesapların “gerçek” MMR’larına 2-3 kat daha hızlı ulaştıklarını görebiliyoruz. 2023 yılı için aklımızda birçok iyileştirme var!

Bu yüzden tavsiyemiz, hesabınız yasaklanmasa bile hem sizlerin hem de rakiplerinizin oyun zevkini korumak için VALORANT Smurf hesap kullanmamanız.


İlginizi Çekebilir:

League of Legends vcruntime140_1.dll hatası çözümü nasıl yapılır?

CS:GO Sınırsız Mermi Kodu Nedir? Nasıl Kullanılır?

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Güncel