Connect with us

VALORANT

VCT 2022: EMEA Stage 1 Challengers 3.Gün Sonuçları

Valorant Champions Tour 2022 EMEA Stage 1 Challengers tüm hızıyla devam ediyor!

vct 2022 emea

VALORANT Champions Tour yani kısa adıyla VCT 2022: EMEA Stage 1 Challengers turnuvası tüm hızıyla devam ediyor. Grup aşamasında 3.güne gelindi ve takımlar, gruplarında kalmak için kıyasıya mücadele ediyor. Turnuvanın ilk haftasının son günü olan 3.günde toplam 2 maç yapıldı. Bunlardan birisi Natus Vincere ve LDN UTD arasında gerçekleşirken; diğer maç ise oldukça beklenen temsilcimiz BBL Esports ile güçlü rakibimiz Guild Esports arasında gerçekleşti. İşte karşılaşmaların sonuçları ve detayları:

Natus Vincere vs LDN UTD (2-0)

https://twitter.com/valesports_emea/status/1492906576960802818

Karşılaşmanın ilk haritası Natus Vincere tarafından seçilen Ascent oldu. NAVI, büyük bir üstünlükle ilk yarıyı 11-1 önde kapattı. İkinci yarıda ise ciddi bir seri yakalayan LDN, ikinci yarıda maksimum 6 raund alabildi ve 7.raundundan daha fazlasını alamadı. Sadece 2 raund kazanarak 13 skora ulaşan NAVI, ilk haritanın galibi oldu.

İkinci harita LDN tarafından seçilen Haven oldu. Bu haritada ise ilk yarıda LDN ekibi rakibine karşı iyi bir performans gösterdi ve yarıyı 8-4 önde kapattı. İkinci yarıda ise NAVI ipleri eline aldı ve rakibine sadece 1 raund verdi. Kalan tüm raundları kazanan ekip, 13-9’luk skorla ikinci haritanın da galibi oldu. Genel skor 2-0 oldu ve Natus Vincere, LDN UTD takımını yenmeyi başardı. Maç istatistikleri için buraya tıklayabilirsiniz.

BBL Esports vs Guild Esports (0-2)

Beklenen karşılaşmanın ilk haritası Guild tarafından seçilen Breeze oldu. İlk yarıda Guild, haritayı oldukça iyi kontrol etti ve BBL Esports ekibine çok fazla şans tanımadı. İlk yarıyı Guild 9-3 önde kapattı. İkinci yarıda da haritanın kontrolünü rakibine vermeyen Guild, BBL Esports’a sadece 2 raund kaybetti. Kalan raundları kazanan Guild haritayı 13-6 kazandı.

İkinci harita ise BBL Esports tarafından seçilen Haven oldu. İlk yarıda oldukça çekişmeli geçti. Guild yarıyı 7-5 önde kapattı. İkinci yarıda güzel bir seri yakalayan Guild, her ne kadar sonlara doğru BBL tarafından bir geri dönüş ihtimali doğsa da haritayı 13-9 önde kapattı ve genel karşılaşmanın galibi oldu. Maç istatistikleri için buraya tıklayabilirsiniz.

VCT 2022: EMEA Stage 1 Challengers turnuvasının ikinci haftası, turnuvanın toplamda 4.günü olan 18 Şubat 2022 Cuma günü başlayacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


VALORANT