Connect with us

Dota 2

Virtus Pro tehdit edildiklerini açıkladı

Virtus Pro’nun açıklamasında oldukça ciddi iddialar yer aldı.

Virtus Pro tehdit edildiklerini açıkladı

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sonrası dünya çapında başlayan yaptırım furyası devam ederken, espor dünyasında da etkileri görülüyor. 1 Mart Salı günü BLAST Premier’in etkinliklerine Rusya merkezli hiçbir takımın davet edilmeyeceğini duyurmasının ardından, dikkat çeken bir açıklama Rusya merkezli Virtus Pro takımından geldi.

1 Mart Salı gününün son saatlerinde Virtus Pro’nun resmi web sayfası üzerinden yapılan açıklamaya göre organizasyon, bünyesindeki Dota 2 takımı ile katılacağı GAMERS GALAXY: Dota 2 Invitational Series Dubai 2022 etkinliğinin organizatörleri tarafından tehdit edildi.

Turnuvanın organizatörlerinin oyuncular ile ültimatom vermek için bir araya geldiğini ve “Ya kulübünüz Ukrayna’daki durumla ilgili bir açıklama yapar ya da turnuvadan çıkarılırsınız.” dediğinin söylendiği açıklamada, organizasyonun oyuncuların Korona virüs testlerinin negatif olmasına rağmen oyuncuların COVID olduğunu dile getirmek ile tehdit ettiklerini iddia edildi.

Ayrıca açıklamada organizasyon şirketinin kendilerine bir alternatif olarak isimlerini ve formalarından vazgeçip herhangi bir kulübe veya ülkeye bağlı olmadan oynama fırsatı sunduğu Virtus Pro tarafından paylaşılan bilgiler arasında yer aldı.

“Etkinliği sabote etmekle tehdit ediyor”

Takımın resmi açıklamasında başka ilginç noktalar da yer aldı. Virtus Pro, kendilerinin tehdit edilme nedenlerinin arka planı hakkında da bir iddiada bulundu. Bu iddia şu sözler ile aktarıldı:

“Bildiğimiz kadarıyla, Nigma Galaxy SEA, kendileri bağımlı bir statüdedir. GAMERS GALAXY’yi organize eden yüklenicileri WePlay’dir ve Ukraynalılar bu kararı onlara zorla kabul ettirerek etkinliği sabote etmekle tehdit ettiler. Tüm bunlar, turnuvanın BDT’deki durum konusunda tarafsız kalan BAE’de düzenlenmesine rağmen.”

Yayınlanan açıklamanın devamında VP’nin WePlay ve GAMERS GALAXY’nin bu davranışına müsamaha göstermeyeceği belirtilirken, Ukrayna’da, Suriye’de, Afganistan’da, Yugoslavya’da veya başka herhangi bir yerde var olan veya olmuş herhangi bir savaşı desteklemediklerini fakat birini halka açık tavır almaya zorlamanın barışı sağlamayıp, aksine insanları birbirinden uzaklaştıracağı ve nefreti körükleyeceği dile getirildi.

Virtus Pro oyunculara yasak getirdi iddiasına yanıt

GAMERS GALAXY: Dota 2 Invitational Series Dubai 2022 etkinliği çerçevesinde başlayan açıklamada geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinde oldukça popüler hale gelen Virtus Pro’nun oyuncularına açıklama yasağı getirdiği iddiasına da cevap verildi.

Oyuncularının veya çalışanlarının kişisel görüşlerini ifade etmelerini hiçbir zaman yasaklamadığını dile getiren takım, EKINDAR, buster, OldBoy, BatulinS, m1loN, Jame gibi oyuncularının düşüncelerini açıkladıklarını örnek gösterdi.

Sizler bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu yaptırımlar cadı avına dönüşüyor mu? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizler ve diğer yüzbinlerce okuyucu ile paylaşmayı unutmayın.


İlginizi Çekebilir:

BLAST Premier Rus CS:GO takımları hakkında yeni bir karar aldı

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Dota 2