Connect with us

Espor

VRL Türkiye Birlik ligi finalinde Fire Flux Esports ile Surreal Esports karşılaşacak

VRL Türkiye Birlik ligi büyük finalinde Surreal Esports ile Fire Flux Esports karşılaşacak.

VRL Türkiye Birlik ligi finalinde Fire Flux Esports ile Surreal Esports karşılaşacak

16 Mart Çarşamba günü oynanan Surreal Esports – Thunderbolts Gaming karşılaşmasının ardından rakibini 3-1’lik bir skor ile mağlup eden Surreal Esports, VRL Türkiye Birlik ligi finaline adını yazdıran ilk takım olmuştu. 17 Mart Perşembe gününün akşam saatlerinde oynanan Fire Flux Esports – Team Lixa karşılaşmasının ardından finalin ikinci ismi belli oldu.

17 Mart Perşembe günü saat 19:00’da başlayan Fire Flux Esports – Team Lixa karşılaşması beş maçlık bir seri üzerinden oynandı. Team Lixa’nın önde başladığı maçta dördüncü turdan sonra bir rüzgar yakalayan FF, sadece 6 tur kaybederek, 13-9’luk bir skor ile serinin ilk karşılaşmasını kazandı.

Ascent haritasında oynanan serinin ikinci haritasında Fire Flux’ın üstünlüğü vardı. Karşılaşmanın ilk yarısında dört tur kazanabilen takım, ikinci yarıda hiç tur kazanamadı ve toplamda 46 dakikanın ardından 13-4’lük bir skor ile mağlup oldu.

Serinin oynanan son karşılaşmasında Fracture haritası seçildi. İlk iki karşılaşmanın rüzgarını alan Fire Flux maçın ilk dört turunu kazansa da, daha sonradan Team Lixa ilk yarıya hakimiyet kurarak 8-4 önde kapattı. Karşılaşmanın ikinci yarısında aynı performansı gösteremeyen Team Lixa karşılaşmada 13-11 mağlup oldu.

Seride rakibine geri dönme fırsatı vermeyen Fire Flux Esports, 3-0’lık bir skor ile yarı finallerde galibiyete ulaşarak VRL Türkiye Birlik ligi büyük finalinde Surreal Esports’un rakibi olma hakkını kazandı.

VRL Türkiye Birlik ligi büyük finali 19 Mart 2022 Cumartesi günü saat 19:00’da çevrimiçi ortam gerçekleştirilirken, her zaman olduğu gibi VALORANT Regional League Türkiye: Birlik’in resmi Twitch ve YouTube kanalları üzerinden canlı olarak yayınlanacak.


İlginizi Çekebilir:

TETA Esports VALORANT Akademi takımını duyurdu

Şef Editör - Espor ve gazetecilik işlerini kovalıyorum. - yusufcan@playerbros.com

Yorum yapmak için tıklayın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


Espor